Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği feshedildi

16.03.2022 09:00

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı, derneklerinin genel kurulu kararı ile fesh edildiğini söyledi.

Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği feshedildi

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı, derneklerinin genel kurulu kararı ile feshedildiğini söyledi.

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği adına açıklamada bulunan Başkan Turan Şallı, 2011 yılında kurulan Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin öncelik amacı Roman yurttaşlarımızın eğitim, sosyal sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar doğrultusunda olduğunu söyledi.

Dernek yönetimi olarak her zaman demokrasi, temel haklar ve özgürlükler, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerinden asla uzaklaşmadıklarını belirten Şallı, “Siyasetin arka bahçesi olmadık. Her zaman yönümüz demokrasi olmuştur. Birlikte yaşama kültürü içinde etnik kimlik siyaseti ve ticaretinden uzak durulmuş, Roman meselesi etnik kimlik sorunu değil, “insani ve sosyal bir sorundur” yaklaşımı ve görüşünden asla ayrılmadık, önceliğimiz “önce insan” olmuştur” dedi.

Şallı, “Günümüzün ekonomik ve siyasal koşulları gereği ve Türkiye genelinde Roman sivil toplum yapılanmalarının siyasallaşması, kirletilen ve güvensiz hale dönüştürülen Roman sivil toplum yapılarının içinden çıkılmasına karar verdiğimizden; Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği’ni 12.03.2022 tarihli genel kurul kararı ile kapatılmasına, Edirne Sivil Toplumla ilişkiler Müdürlüğü tarafından ilgili mevcut belgeler incelenmiş, 14 Mart 2022 tarihinde resmi olarak kapatılmıştır” dedi.

Kaynak: Mehmet Güzey

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler