Saadet Partisi’nden Keşan ziyaretleri

15.02.2020 11:21

Saadet Partisi’nden Keşan ziyaretleri

Saadet Partisi Keşan İlçe Teşkilatı, toplumun önemli sektörlerinden olan, çiftçi ve esnafı temsil eden meslek odaları ziyaret etti.

Ziyaret programına Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Ziyaretlerle ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler, “Saadet Partisi olarak her zaman halkımızla iç içe olmaya ve sorunlarını dinlemeye çalışıyoruz. Toplumumuza önemli hizmetlerde bulunan kuruluşlarımızla da zaman zaman buluşarak sorunları dinler ve basın yoluyla ilgililere duyurmaya gayret ederiz. Bu çerçevede önceki gün İlçemizin Tuhafiye ve Manifaturacılar Odası ile Ziraat Odasını ziyaret ederek sorunları görüştük” açıklamasını yaptı.

Ziraat Odası görüşmesinde, Tarımla ilgili ciddi planlama ve hedef olmadığı dolayısıyla ne yapılacağı belli olmadığı üzerinde duruldu. Çiftçiye destek verildiğini ancak amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığı konusunda yeterli kontrol olmadığı dile getirildi. Buna örnek olarak da “Genç Çiftçi ve Köye Dönüş Projeleri” örnek gösterildi. Bunların görünüşte güzel, ancak faydalı olup olmadığı sorulursa olumlu cevap almanın zor olduğu belirtildi. Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, Ziyaretlerinden dolayı Saadet Partisi ekibine teşekkür etti.

Tuhafiye ve Manifaturacılar (Pazarcılar) Odası ziyaretlerinde ise, Pazarcı Esnafı sorunlarının da her geçen gün arttığı üzerinde duruldu. Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, “Pazar yeri kiraları yüzde yüz artırıldı. Ekonominin bu kadar sıkıntılı olduğu bir dönemde bu artışın kademeli olması ve esnafın sıkıntıya düşürülmemesi gerekirdi” dedi.

Bir yatırım yapılırken bunun muhataplarının da görüşlerinin alınması gerektiğine işaret eden Demirkıran, daha dün büyük umutlarla yapılan Keşan Pazar Yerinin bugün ihtiyaca cevap vermediğini, yetersiz kaldığını söyledi.

Tuhafiye ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman Saadet Partisi ekibine ziyaretlerinden çok memnun kaldıklarını belirterek teşekkür etti.

Saadet Partisi ekibi aynı gün bir kısım esnafı da ziyaret ederek sorunları dinledi.

Haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler