Saadet’ten Kanal İstanbul eleştirisi

15.01.2020 10:56

Saadet’ten Kanal İstanbul eleştirisi

Kanal İstanbul projesinin asrın felaketi olarak nitelendiren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Büyük İstanbul Depremi’ni işaret ederek projenin olmaması gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı tarafından parti binasından 2019 yılını değerlendirme toplantısı düzenlendi. İl yönetiminin katıldığı basın toplantısında ekonomi, dış politika, sosyal yapımızda meydana gelen tahribatlar konularına değinildi.

“İLKELİ BİR DAVRANIŞ OLMAZ”

Saadet Partili ve diğer partilerin Belediye Başkanlarının AK Parti’ye geçtiği yönünde ki soruyu yanıtlayan İriş, “İlk defa duydum. İlkeli bir davranış olmaz. Çokta önemsemiyorum. Biz neler gördük bu ne ki. Belediyenin durumu belli, gırtlağa kadar borç. Benden olursan imkanın var, olmazsan yok. Bu bilinen bir şey. İyi temenni de bulunuyoruz” dedi.

“ALLAH HEPİMİZE YARDIM ETSİN”

Gündeme düşen evde kalan bekarlara vergi uygulaması söylentilerinin sorulması üzerine Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Edirne İl Başkanı Mustafa İriş “Allah hepimize yardım etsin, Allah akıl fikir versin. Her şey ateş pahası oldu. Bir de sosyal ortamların bozulduğu bir zamanda evlilik nasıl gerçekleşecek? Bunlar her şeyi baskı, emirle olacağını zannediyor. Bunlar doğal süreçlerdir”dedi

İl kongresinin yapılacağından bahseden İriş, “Cumartesi günü Kırklareli’nde olacağız. Genel başkanımız gelecek. Pazar günü saat 14:00’te Sanayi’de ki keyif düğün salonunda il kongremiz var”dedi.

“KANAL İSTANBUL VE BÜYÜK İSTANBUL DEPEREMİ”

Kanal İstanbul’u değerlendiren Mustafa İriş, “Tam bir felaket, tam bir rant hesabı. Asrın felaketi bana göre. Zaten çok geniş platformlarda güvenlik, ekolojik denge açısından, nüfusun kalabalıklığı, diğer açılardan çok kritikler ve konuşmalar yapıldı. Ben olmaz inşallah diye temenni ediyorum. Felaket. Aşağı yukarı 20, 25 bin dönüm arazi gidecek bir o kadarda yerleşim alanı açılır. Bu ülkede İstanbul milyonken, İstanbul’a bir vize yapalım İstanbul’a yerleşmek zor olsun diyenler İstanbul’u 17 milyon hale getirdi. Yetmiyor böyle 25 milyon hale getirecekler. Doğu boşalıyor, bu topraklar ne olacak? Beton karın doyurur mu? Van, Ağrı o toprakları niye geliştirmeyip, yatırım yapmıyoruz? Allah göstermesin meşhur herkesin konuştuğu büyük İstanbul Depremi var. Bunlar düşünülmüyor. Rant için O kadar insanı üst üste yığmanın ne manası var?” dedi.

“EKONOMİ, DIŞ POLİTİKA, SOSYAL YAPIDA TAHRİBATLAR”

Ekonomi, dış politika ve sosyal yapıda meydana gelen tahribatlara değinen Mustafa İriş “Ekonomi; ekonominin doğru ve faydalı istikamette gittiğinin en önemli göstergesi bütçedir. 17 yıldan beri hiçbir sene denk bütçe yapılmamıştır. Bugün 4,5 milyon işsizimiz var, özellikle üniversite mezunu 4 gençten biri işsiz. Çiftçilerimiz gırtlağa kadar borç içindedir. Tarım ve hayvancılık en sıkıntılı sektörlerden biri. Buğday ve et ithal ediyoruz. Demek ki üretim de büyük sıkıntı var. Dış Politika, bir zamanlar komşularla sıfır sorundan bahsediliyordu. Şimdi her taraf sırf sorun oldu. Bu sorunlar iki yüzlü müttefiklerle çözülemez. Bölgemizde huzur ve barış ancak bölge ülkelerinin kendi aralarında yapacakları müzakere ve işbirliği ile çözülebilir. Sosyal Bünyemizde ki tahribatlar; genel başkanımız hemen her konuşmasında birlik beraberlikten bahsetmekte ve özellikle kutuplaşmanın tehlikelerle vurgu yapmaktadır. Aynı tarihin, aynı medenİyetin, aynı ülkenin çocuklarıyız. Ülke yönetiminde farklı anlayışlar, farklı bakış açıları olabilir. Bu farklı anlayışlar kavga ve ayrışmaya sebep olmamalıdır. Saadet Partisi olarak ahlaki ve manevi değerlerin yaşayıp yaşatmanın çok önemlİ olduğuna inanıyoruz. Doğru olmak, dürüst olmak, adil ve şefkatli olmak hep bunlar ahlaki değerlerdir. İş ahlakı, çalışma ahlakı, siyaset ve komşuluk ahlakı gibi. Bu değerler kendiliğinden yaşanmaz. Yani en başta yöneticilerin işlerini doğru yapmaları gelir. Yaşanabilir bir Türkiye’yi ve yeniden büyük Türkiye’yi Saadet Partisi olarak inşallah hep birlikte kuracağız” dedi.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler