Sanatseverlerden tam not

18.09.2021 12:09

Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu 2021-2022 Sanat Sezonu açılışı sebebiyle ‘İstanbul Şarkıları’ konseri Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Bahçesi’nde düzenlendi.

Sanatseverlerden tam not

Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu 2021-2022 Sanat Sezonu açılışı sebebiyle ‘İstanbul Şarkıları’ konseri Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Bahçesi’nde düzenlendi. Konser gecesine Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü Gökçe Bahar Bahçe ve çok sayıda dinleyici konsere katılım gösterdi.

Gazi ve şehit ailelerine ücretsiz olan be bir buçuk saat süren konserde 130’a yakın bilet satışı gerçekleştiği öğrenildi. İstanbul Şarkıları konserinde, Sana bir dün tepeden baktım, İstanbul Boğaziçi’nde, Boğaziçi şen gönüllüler yatağı, Ada sahillerinde bekliyorum, Taşa çaldım ayva ve narımı, Şu gelen atlı mıdır, Bir Harbiye’li Çamlıca’da, Uçsun adadan gönlüme, Her şeyinle güzelsin, Gidelim Göksu’ya, Kandilli yüzerken uykularda, Ey güzel İstanbul, Merhaba Kızkulesi, Beğendim biçimini, Geldi yine güzelim yaz, Kız sen İstanbul’un neresindesin, Çamlıca yolunda adlı şarkılar seslendirilmesiyle katılanlar tarafından konserin büyük beğeni topladığı öğrenildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler