Sevda Çeşmesi yıkıldı

28.04.2020 19:36

Edirne’nin en işlek caddelerinden olan Saraçlar Caddesi’nin simgesi durumundaki Sevda Çeşmesi belediye tarafından yıkıldı. Elinde güvercin tutan bir kadın ve erkek heykeli ile aslan figürlerinin bulunduğu çeşme, 12 yıldır çarşının ortasında bulunuyordu.

Edirne belediyesi tarafından Saraçlar Caddesi’nde bulunan ve kentin simgelerinden olan Sevda Çeşmesi’nin yıkımı gerçekleştirdi. Saraçlar Caddesi’nin tam ortasında bulunan Sevda Çeşmesi kente yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin adeta fotoğraf çekilmek için en uğrak noktalarından biriydi.

Yıkım sırasında çevrede bulunan vatandaşlar bu anları cep telefonu kameralarıyla kayda aldılar. Bir çok vatandaşta sevda çeşmesinin yıkılmasına karşı duydukları üzüntüyü sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlarla dile getirdiler. Edirne belediye başkanı Recep Gürkan tarafından konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmiş değil.

Dönemin Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi zamanında 2008 yılında yaptırılan, elinde güvercin tutan bir kadın ve erkek heykeli ile aslan figürlerinin bulunduğu çeşme, 12 yıldır Saraçlar Caddesi’nin ortasında bulunuyordu.

Hüsnü Sarıgül

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler