Sınır gaspçıları yakalandı

29.09.2020 11:04

Edirne’de Yunanistan’ın 'uluslararası hukuku hiçe sayarak' Türkiye’ye deport (sınır dışı) ettiği göçmenlerin üzerinde bulunan değerli eşyaları gasp ettiği iddia edilen Suriye uyruklu 3 kişi Polis Özel Hareket ve Hudut karakolu personelince yakalandı.

Sınır gaspçıları yakalandı

Edirne’de Yunanistan’ın ‘uluslararası hukuku hiçe sayarak’ Türkiye’ye deport (sınır dışı) ettiği göçmenlerin üzerinde bulunan değerli eşyaları gasp ettiği iddia edilen Suriye uyruklu 3 kişi Polis Özel Hareket ve Hudut karakolu personelince yakalandı. Gözaltına alınan şahısların üzerinde ve çantalarında göçmenlere ait olduğu değerlendirilen çok sayıda telefon, altın ve para ele geçirildi.

Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’ne bağlı Gemici köyünde, 1. Derece Askeri Yasak Bölge’de Suriye uyruklu 3 kişi Polis Özel Hareket ve Hudut karakolu personelince yakalandı.

Şahısların üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada Yunanistan’ın deport ettiği göçmenlere ait olduğu değerlendirilen, 218 adet farklı cins ve modelde cep telefonu,  2 adet bilezik, 5 adet kolye, 1 adet bileklik, gümüş olabileceği değerlendirilen 2  adet küpe, 19 adet kolye, 28 yüzük, 25 adet muhtelif küpe, 535 Euro para, 27 bin 897 TL., 367 Dolar, 7 bin 580 İran Riyali, 62 bin Suriye lirası, 80 Sırbistan Dinarı, 780 Sudan sterlini, 500 Makedonya Dinarı, 20 Libya Dinarı, kol saatleri ile elektrorik eşya ele geçirildi.

Olay ile ilgili olarak ele geçirilen malzemelere el konulurken, Suriye uyruklu 3 şahıs adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

 

 

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler