“Sınır kapılarında bu yıl geçiş sayılarında ciddi artış var”

20.08.2022 10:15

Pazarkule Sınır Kapısı'nda modernizasyonun devam ettiğini belirten Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, çalışmaların Kasım ayı sonunda belli bir noktaya ulaşacağını ifade etti.

“Sınır kapılarında bu yıl geçiş sayılarında ciddi artış var”

Pazarkule, Hamzabeyli ve İpsala sınır kapılarında geçen yıla göre çok ciddi geçiş sayıları olduğunu kaydeden Vali Kırbıyık, bu sınır kapılarının Kapıkule’nin yükünü hafiflettiğini de sözlerine ekledi.

“PAZARKULE’DE GEÇEN SENEYE GÖRE BU SENE GEÇİŞ SAYILARINDA 2 KAT ARTIŞ VAR”

Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık “Pazarkule çalışmalaır devam ediyor. Yüklenicinin burada birden çok işi var. GTI takip ediyor konuyu. Kasım sonu gibi belli bir noktaya gelmiş olacak. Biz daha öncesinde açıkladığımızda çıkış döneminde daha faydalanacağımızı düşünmüştük. O takvimden biraz daha gerideyiz. Gene de geçen yıla göre Pazarkule’deki geçiş sayıları yaklaşık 2 kat daha fazla oldu bu sene. Aktif kullanıyoruz Pazarkule’yi de. Kapıkule’de son bir kaç güne kadar iyi geldik. Bu dönemde normal. Gerek Hamzabeyli, gerek İpsala, gerek Pazarkule’de geçtiğimiz yıla göre çok ciddi artış var o da Kapıkule’nin yükünü hafifletiyor”dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler