DOLAR 32,2254 0.06%
EURO 35,1345 0.03%
ALTIN 2.501,460,06
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 2133915-1,23%
Edirne
20°

KAPALI

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tanrıkulu, “Dijital ortamda çok kalınmamalı”

Tanrıkulu, “Dijital ortamda çok kalınmamalı”

ABONE OL
11 Eylül 2020 10:13
Tanrıkulu, “Dijital ortamda çok kalınmamalı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, E-Spor ve dijital ortamın gençler üstündeki etkisine dikkat çekerek, “Çocuklar belli sürelerde internette ve sosyal medyada kalması gerekiyor. Onların hem sosyal hayatı hem ruh sağlığı açısından önemli” dedi.

Günümüzü etkisi altına alan teknoloji ve dijital platformları en çok ayak uyduran ve kullanan genç nesil, bu süreçte E-Spor’a yöneliyor. Birçok kesim gençlerin akıllı telefon ve bilgisayara çok aşırı yüklenmesini doğru bulmazken, başka bir kesim ise doğru yönlendirildiğinde çok başarılı sonuçlar doğacağını söylemekte. E-Spor ve dijital ortamın gençler üstündeki etkisini değerlendiren Dr. Ertuğrul Tanrıkulu “Ona göre daha yaratıcı daha düzgün, daha doğru, etkin faaliyetler yapmalılar. Bunun içinde benim ailelere önerim, internette kalma sürelerine belli kısıtlamalar getirmeliler” şeklinde sözlerine yer verdi.

“E-SPOR’DA OLSA DİJİTAL ORTAMDA ÇOK KALINMAMALI”

Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Çocuklar belli sürelerde eve kaldığı için internette ve sosyal medyada belli sürelerde kalması gerekiyor. Onların hem sosyal hayatı hem ruh sağlığı açısından önemli. Çok uzun süreler internette kalmamalılar. Bu uzaktan eğitim sırasında da ailelerin daha fazla önem göstermesi gerekir. Bu pandemi sürecinde dünyayı saran bu sağlık sorunu, salgınla ilgili olarak en fazla çocuklar ne yazık ki evde kaldıkları için etkilendiler. Psikolojik sorunlar ortaya çıktı. Bunları da bir şekilde bu bizim pedegoglar ve rehberlik araştırma merkezleri olanlar çocuklara önerilerde bulunuyorlar. Bu önerilerin en başında da belli saatlerde, sürelerde internette kalmaları gerekiyor. Çocuklarımızın bu dönemi en az ruhsal problemlerle atlatmamız gerekiyor. O yüzden yapılması gereken evde faaliyetler var. Evdeki faaliyetleri aileleri ile belirlemeliler. Ona göre daha yaratıcı daha düzgün, daha doğru, etkin faaliyetler yapmalılar. Bunun içinde benim ailelere önerim, internette kalma sürelerine belli kısıtlamalar getirmeliler. Ailelerin güvenlik sistemleri var sitelerde. Çocuklara güvenlikli internet sitelerini önemsemeliler. Bu anlamda E-Spor’da olsa başka faaliyetlerde de olsa çok uzun sürede kalmamalılar”dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.