Tarihi proje hızla ilerliyor

03.02.2021 12:26

Erhan Başaran; “Her dakikayı çalışarak geçiriyoruz” dedi. Erikli sahilinde yıllardır yaşanan su sıkıntısına çözüm olacak olan Erikli Sahili İçme Suyu Terfi ve Şehir Şebeke Hattı Yapım İşi’nde çalışmalar hızla ilerliyor.

Tarihi proje hızla ilerliyor

Yıllardır beklenen tarihi bir projeyi hayata geçiren Keşan Belediyesi, Erikli sahilinde yaşayan vatandaşlara içilebilir ve temiz su sağlayacak olan Erikli Sahili İçme Suyu Terfi ve Şehir Şebeke Hattı Yapım İşi’nde çalışmalar sürüyor.

Çalışmalar kapsamında Kocaali köyünde bulunan 5 adet kuyunun terfi bağlantıları hattı döşemesi, 1 adet yeni kuyu açılması ve 500 metreküplük toplama deposunun yapımı devam ediyor.

Konu hakkında bilgi veren Keşan Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran, “Erikli Sahili İçme Suyu Terfi ve Şehir Şebeke Hattı Yapım İşi’nde çalışmalarımız devam ediyor. Kocaali köyünde bulunan 5 adet su kuyusunun terfi bağlantıları için hat döşeme ve kaynak çalışmalarımız devam ediyor. 5 kuyumuza ilave olarak 1 adet daha su kuyusu açıyoruz. Ayrıca projemizde 500 metreküplük toplama depomuz bulunuyor. Bu depomuzun yapım çalışmalarına da başladık. Hava şartlarının el verdiği ölçüde her dakikayı çalışarak geçiriyoruz. Çalışmalarımızı yaza mevsimine kadar tamamlamayı düşünüyor”

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler