8.3 C
Edirne
13:01 - 5 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Tekstilde Temiz Üretim Uygulamaları çalıştayı düzenlendi

Çorlu ilçesinde ‘Tekstilde Temiz Üretim Uygulamalarında Yenilikçi Sürdürülebilir Yaklaşımlar’ çalıştayı gerçekleştirildi.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO) düzenlenen çalıştayın moderatörlüğünü, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker yaptı.

Çalıştayda konuşan TSO Meclis Başkanı Erdim Noyan, bölgenin, “tekstil sektörünün başkenti” olduğunu söyledi.

Tekstil sektörünün ihracat ve istihdam dolayısıyla en önemli sektörlerin başında geldiğini vurgulayan Noyan, ”Geçmişte yapılan çevresel yanlışlardan dolayı sanayiyi ve sanayicileri çevreyi kirleten potansiyel suçlu olarak görmek doğru değildir. Biz sanayimizi geliştirirken çevremizi de koruyacağız” dedi.

Noyan, yeni teknolojilerin ve üniversite-sanayici işbirliğinin gelişiminin doğayı korurken, sanayinin gelişimine de büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, “Yarınlarımız için özellikle sanayi ve çevre arasında tercih yapmadan, çevreye zarar vermeden sanayimizi geliştirmek zorundayız” diye konuştu.

Çalıştay soru cevap şeklinde devam etti.

(AA)

Diğer Haberler

Keşan’da dezenfektan üretimi için saf su hazırlanıyor

Son Haber

Maaşını, kaymakam evine giderek teslim etti

Son Haber

Trakya’da sağanak etkili oluyor

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla