Tıp Fakültesi’nde asansör sıkıntısı

25.03.2022 11:27

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki bazı asansörlerin bakım ve onarım çalışması nedeniyle hizmet vermemesi başta hasta ve yakınları ile çalışanların tepkisini çekiyor.

Tıp Fakültesi’nde asansör sıkıntısı

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki bazı asansörlerin bakım ve onarım çalışması nedeniyle hizmet vermemesi başta hasta ve yakınları ile çalışanların tepkisini çekiyor. Yaklaşık 3 haftadır asansör problemi yaşanan hastanede, vatandaşlar ve sağlık çalışanları diğer bölümlerde bulunan asansörleri kullanmaya devam ediyor. Asansörlerin bakım ve onarımının ise Nisan ayı içerisinde bitirileceği öğrenildi.

Bölgenin köklü sağlık kuruluşlarından olan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 3 haftadır az sayıda asansörün hizmet vermesi tepkiyi de beraberinde getiriyor.

Edinilen bilgiye göre; önceki asansör şirketiyle Tıp Fakültesi Hastanesi’nin sözleşmesinin sona ermesinin ardından yeni firmayla sözleşme imzalandığı, eski firmanın ilgilendiği asansörlerle yeni firmanın bakım ve onarım çalışması yaparak tekrar kullanıma sunulacağı öğrenildi.

Hastaneye gelen vatandaşlar ise çalışmayan asansörle karılaştıklarını, hiçbir görevlinin ve yönlendirme levhasının bulunmaması ile çalışan asansörlere yönlendirilmedikleri için tepkilerini dile getirdi.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler