Trakya için kuvvetli yağış uyarısı!

13.10.2021 16:13

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi Trakya için kuvvetli sağanak uyarısı yaptı.

Trakya için kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi Trakya’nın yarın yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceğini belirterek, yağışların Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı uyarısında bulundu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 14.10.2021 Perşembe günü bölgemizin batı kesimlerinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri) yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. 14.10.2021 Perşembe günü bölgemizin batısında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinden itibaren Edirne ve Tekirdağ’ın batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor” denildi.

Yağışların Trakya kesiminde (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ) Cuma (15.10.2021) ve Cumartesi (16.10.2021) günlerinde kuvvetli olarak devam edeceği tahmin edildiği bildirilen açıklamada, “Kuvvetli yağışların 17.10.2021 Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Kuvvetli yağışların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir” denildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler