23.9 C
Edirne
21:49 - 4 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Manşet

Trakya’da sağanak etkili oluyor

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da sağanak hayatı olumsuz etkiliyor.

Soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Edirne’de, sağanak yağış aralıklarla devam ediyor. Sağanak nedeniyle kısa sürede bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyarırken aynı zamanda koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara evde kalmaları yönünde anonslar yaptı.

Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının 9 derece ölçüldüğü şehirde sağanağın aralıklarla salı gününe kadar devam edeceğini bildirdi.

KIRKLARELİ

Kırklareli’nde dün gece başlayan ve zaman zaman etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.Belediye ekipleri, su birikintisi olan cadde ve sokaklarda çalışma yaptı.Meteoroloji İl Müdürlüğü verilerine göre, hava sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü kentte, son 24 saatte metrekareye 14 kilogram yağış düştü. Yağışın 6 Nisan Pazartesi gününe kadar aralıklarla sürmesi bekleniyor.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ’da da dün geceden bu yana devam eden sağanak hayatı olumsuz etkiliyor. Kentte aniden başlayan ve zaman zaman etkisini arttıran sağanak nedeniyle bazı yollarda su birikintisi oluştu. Hükümet, Muratlı ve Namık Kemal caddelerinde sağanak nedeniyle zaman zaman trafik akışı aksadı. Yağışa hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, ıslanmamak için bina girişlerine ve otobüs duraklarına sığındı.

(AA)

Diğer Haberler

Edirne’de üç haftadır vaka yok

Mutlu Akbaşak

Teke Deresi’ndeki kirliliğin, belediyeden kaynaklı olmadığını savundu

Harun Aker

Düğün tercihleri ve tarihleri, ‘yeni normale’ göre ayarlanıyor

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla