Tuzcu dolandırıcılar, tutuklandı

15.05.2020 11:25

Tuzcu dolandırıcılar, tutuklandı
Kırklareli merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda, vatandaşlardan cep telefonu ve çeşitli malzemelerin siparişini aldıkları ancak bunların yerine tuz ve solüsyon gibi malzemeler gönderdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 4 zanlıdan 3’ü tutuklandı.
Kırklareli merkezli 3 ilde düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan 4 kişiden 3’ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürülüğü Asayiş ve Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Kırklareli, İstanbul ve Tekirdağ’da dolandırıcılık yaptıkları belirlenen şüphelilere yönelik dün düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılar, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye gönderildi.

Zanlılardan B.C, G.E ve C.A. tutuklandı. H.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TELEFON SİPARİŞİ ALIP TUZ GÖNDERMİŞLERDİ 

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen operasyonda, şüphelilerin vatandaşların telefonlarına mesaj göndererek veya sosyal paylaşım siteleri üzerinden reklam yaparak, elektronik eşya, bahçe malzemeleri, cep telefonu ve ayakkabı gibi ürünlerin siparişlerini aldıkları ancak bu ürünler yerine teff çayı, solüsyon, tuz, televizyon aparatı gönderdikleri tespit edilmişti.

Şüphelilerin 2019 yılında Kırklareli’nde H.Ö’nün üzerine kargo şirketi kurduğukları ve bu şirket üzerinden haksız kazanç sağlayarak vatandaşları dolandırdıkları belirlenmişti.

(AA)

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler