“Üniversite hayatı özgürleşebilmenin hayatı olmalı”

17.09.2022 12:18

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü, 19 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Trakya Üniversitesi’nin 2022-2023 Eğitim-Öğretim dönemininin hayırlı olmasını diledi.

“Üniversite hayatı özgürleşebilmenin hayatı olmalı”

41 bin 500 öğrenci, bin 92 öğretim elemanı ve 2 bin 821 idari personelle başlayacak Trakya Üniversitesi öğretim dönemi öncesi açıklamada bulunan Başkan Tütüncü; “Özerkliği olmayan üniversitelerde bilim de olmaz eğ̆itim de olmaz.
Üniversite hayatı her insanda değ̆iş̧ebilmenin, geliş̧ebilmenin, öğrenebilmenin özgü̈rleşebilmenin hayatı olmalıdır”şeklinde sözlerine yer verdi

“ÖZERKLİĞİ OLMAYAN ÜNİVERSİTELERDE BİLİM DE OLMAZ EĞİTİM DE OLMAZ”

Yetiştirilmekte olan bireylerin gelişim ve becerilerinin üzerinde durulması gerektiğinin altını çizen İYİ Parti Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü “Toplumların gelir düzeyleri, geliş̧mişlikleri, çağ̆daşlıkları ve uygarlıklar tarihi iç̧inde konumları çoğu zaman eğ̆itim düzeylerinin paralelinde geliş̧miştir.
Üniversite hayatı her insanda değ̆iş̧ebilmenin, geliş̧ebilmenin, öğrenebilmenin özgü̈rleşebilmenin hayatı olmalıdır.
Üniversitelerin temel gö̈revi bilgi ü̈retmek, bilimsel araştırmalar yapmak, bilimsel etkinlikler ve akademik yayınlar ortaya ç̧ikartmaktır. Özerkliği olmayan üniversitelerde bilim de olmaz eğ̆itim de olmaz.
Gü̈nü̈mü̈z eğ̆itiminin misyonlarından biri, yetiş̧tirilmekte olan bireyin karmaş̧iklaşan dünyanın sorunlarıyla baş̧ etmesi, bireyin etkili düşünme, anlama, örgü̈tleme, problem ç̧özme, sorgulama, araştırma, karar verme ve zihinsel geliş̧iminin sorumluluğ̆unu alma becerilerinin üzerinde önemle durulmalıdır.
19 Eylü̈l 2022 Pazartesi gü̈nü̈, yaklaş̧ik 41 bin 500 öğrencisi, bin 924 öğretim elemanı ve 2 bin 821 idari personeliyle Trakya Üniversitesi’nin 2022-2023 öğretim yılı hayırlı olsun”şeklinde noktaladı.

 

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler