Uzgaç merası gübrelendi

24.02.2020 10:51

Uzgaç merası gübrelendi

Edirne’nin merkeze bağlı Uzgaç Köyü muhtarlığı daha önce ıslah edilen meradaki otların satışında elde ettiği para ile 10 bin kilogram gübre temin ederek bin dekarlık alanı gübreledi.

Merkeze bağlı Uzgaç Köyü’nde mera gübrelemesi etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Atilla Bayazıt, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı ile kamu personelleri ve köy halkı katıldı.

Uzgaç Köyü muhtarlığı daha önce ıslah edilen meradan ot satışı gerçekleştirdi. Ardından muhtarlık satıştan elde ettiği para ile de mera için 10 bin kilogram gübre satın aldı. Önceki gerçekleştirilen etkinlikle 10 bin kilogram gübrü köy halkı traktörleri ve gübre atma makineleriyle bin dekarlık mera alanına saçıldı. Gübreleme sayesinde mera, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara otlak olarak kullanacak.

Mera gübreleme uygulamasının büyük yarar sağladığını belirten Uzgaz Köyü sakinleri “Hayvancılıkta en büyük girdi kaba yem temini. Kaba yem teminin en ucuz ve mümkün yolu ise sahip olduğumuz meralardır. Bu uygulama bizim için önemli. Birlik ve beraberlik içinde gübremizi attık. Hayırlısı olsun” dediler.

Harun Aker

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler