8.9 C
Edirne
15:19 - 21 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Vali Bilgin’den doğal afetlerde gönüllülük çağrısı

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, “Türkiye olarak afetlere karşı her zaman hazır olmalıyız. Tüm vatandaşlarımızın AFAD gönüllüsü olması için çağrıda bulunuyorum” dedi.

Vali Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem ile tüm Türkiye’nin yasa boğulduğunu söyledi.

Elazığ’da yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmalarının halen devam ettiğini ifade eden Bilgin, ekiplerin başarılı çalışmaları ile birçok vatandaşın enkaz altından çıkarıldığını hatırlattı.

Bu tür depremlerin ve doğal afetlerin ne zaman ne şekilde geleceğinin belli olmadığını vurgulayan Bilgin, bu nedenle tüm vatandaşların doğal afetlere karşı bilinçli olması gerektiğini aktardı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca yürütülen AFAD Gönüllülük Projesi’nin önemine değinen Bilgin, şöyle devam etti:

“Türkiye olarak afetlere karşı her zaman hazır olmalıyız. Tüm vatandaşlarımızın AFAD gönüllüsü olması için çağrıda bulunuyorum. Çünkü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zaman zaman depremler meydana gelmekte. AFAD gönüllüleri ile meydana gelebilecek afetlerde maddi ve manevi zararı en aza indirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Bilgin, AFAD gönüllüsü olmak isteyen vatandaşlara gerekli eğitimler verildiğini sözlerine ekledi.

(AA)

Diğer Haberler

15 Temmuz Derneği’nden, FETÖ’yle mücadelede birlik çağrısı

Son Haber

Balkan Senfoni Orkestrası’ndan klasik müzik konseri

Son Haber

En çok kitap okuyan öğrenci, Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla