Yapılandırma başvuruları, 1’inde bitecek

20.01.2021 16:45

Keşan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; 7256 Sayılı Kanun Genel Tebliği uyarınca; vadesi 31 Ağustos 2020 tarihinden önce kesinleşmiş ve ödenmemiş olan borçların yapılandırılması başvurularının 1 Şubat 2021 tarihinde sona ereceğinin altı çizilirken, başvuruların www.kesan.bel.tr adresi üzerinden de yapılabileceği kaydedildi.

Yapılandırma başvuruları, 1’inde bitecek

Yapılan açıklamada; 7256 Sayılı Kanun Genel Tebliği uyarınca; vadesi 31 Ağustos 2020 tarihinden önce kesinleşmiş ve ödenmemiş olan su, atık su ve katı atık ücretleri, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, ücret alacakları, idari para cezaları, yol harcamalarına katılım payı, kanalizasyon harcamalarına katılım payı, su tesisleri harcamalarına katılma payı ve kira borcu olan mükelleflerin borçlarını yapılandırma tarihi 1 Şubat 2021 Pazartesi günü mesai bitiminde sona ereceği belirtildi.

BAŞVURULAR İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN DE YAPILABİLİYOR

Öte yandan Keşan Belediyesi’ne vadesi 31 Ağustos 2020 tarihinden önce kesinleşmiş ve ödenmemiş olan borçların yapılandırılması başvurularının Keşan Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden de yapılabileceği kaydedildi.

www.kesan.bel.tr adresine girilerek, online işlemler bölümünde yer alan e-hizmetler bölümünde yer alan “7256 Yapılandırma Başvurusu” seçeneğine tıklanarak, gerekli bilgilerin girilmesinin ardından başvuru yapılabiliyor.

Uygulamada; mevzuata uygun taksitlendirme hakları “Taksit Adedi” bölümünde yer alırken, belirlenen taksit adedi seçilerek, “Hesapla” butonuna basılarak, taksit planı örneği de görülebiliyor.

Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların Keşan Belediyesi hizmet binası gelerek veya www.kesan.bel.tr adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler