23.9 C
Edirne
20:13 - 4 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Yatağa bağımlı eşinin, sağlığına kavuşması için yardım bekliyor

Kırklareli’nde yaşayan iki çocuk annesi Demet Özcan, yaklaşık 7 ay önce elektrik akımına kapılarak ağır yaralanan eşi için evinin bir odasını adeta hastane ortamına dönüştürdü.
Yatağa ve cihazlara bağımlı eşinin yanından bir an olsun ayrılmayan Özcan: “Tek isteğim eşimin bir an önce sağlığına kavuşması. İki çocuğum var ve ilaçlarımı alabilmek için bile dışarıya çok zor çıkabiliyorum. Sürekli eşimin başında durmak zorundayım”

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yaşayan Demet Özcan, elektrik akımına kapılarak ağır yaralanan ve evde yatağa bağımlı yaşayan eşi Erol Özcan’ın sağlığına kavuşması için yardım bekliyor.

Bir firmada çalışan 40 yaşındaki Erol Özcan, yaklaşık 7 ay önce bir çiftlik inşaatına beton döktüğü sırada kullandığı iş makinesinin yüksek gerilim tellerine temas etmesi sonucu akıma kapıldı.

Ağır yaralanan Özcan, yaklaşık 2,5 ay yoğun bakımda, 3,5 ay da hastanede tedavi görmesinin ardından taburcu edildi.

Eşinin adeta hastane odasına dönüştürdüğü bir odada yatağa ve cihazlara bağımlı yaşayan Özcan, koronavirüs tehdidinin de ana gündem olduğu bir dönemde yaşam mücadelesini sürdürüyor.

Erol Özcan’ın eşi iki çocuk annesi Demet Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin akıma kapıldığında önce kalbinin durduğunu ardından sağlık ekiplerince hayata döndürüldüğünü söyledi.

Eşini hastanedeki tedavisinin ardından eve götürmek zorunda kaldığını anlatan Özcan, “Eşimi hastaneye götürüp getiremiyorum. Tek başıma bir şeylerin üstesinden gelmeye çalışıyorum. Eşime söz verdim; elini tuttum, ‘Ben seni ayağa kaldıracağım’ dedim. Benim gecem gündüzüm yok. Her an öksürme, tıkanıklık durumu oluyor, aspire ediyorum. Burayı hastaneye çevirdim. Nabzını, tansiyonunu ölçüyorum. Vücudunun büyük bölümü tutmuyor. Başını kaldıramıyor. Elini kolunu bacaklarını oynatamıyor” dedi.

“DURUMU İYİYE Mİ KÖTÜYE Mİ GİDİYOR BİLMİYORUM”

Özcan, hayatını eşi ve çocuklarına adadığını vurgulayarak şöyle devam etti:

“Tek isteğim eşimin bir an önce sağlığına kavuşması. İki çocuğum var ve ilaçlarımı alabilmek için bile dışarıya çok zor çıkabiliyorum. Sürekli eşimin başında durmak zorundayım. Herhangi bir iş yapamıyorum. Eczaneden ilaçları dahi zor alıyorum. Tek başıma evde nasıl yapabilirim? Herhangi bir gelirim de yok. Eşimin malulen emekliliği için başvuruda bulundum. Kaymakamımız ve sağlık müdürümüz evde ziyaret etti. Çok iyi ilgilendiler ve Kaymakamlık yardım bağladı. Ama benim en çok istediğim eşimin iyi bir hastanede tedavi edilmesi. Şu an durumu iyiye mi, kötüye mi gidiyor bilmiyorum”

Eşinin tedavisini elinden geldiği kadar sürdürmeye çalıştığını ifade eden Özcan, “Benim yaşadığımı inşallah hiç kimse yaşamaz. Derler ya ‘Düşmanım ise de yaşamasın’. Çok zor bir şey, hayat bir anda alt üst oluyor. Düşünüyorum böyle devam ederse ben ne yaparım” diye konuştu.

Özcan, eşinin çalıştığı firma hakkında davacı olduğunu ve yasal sürecin devam ettiğini sözlerine ekledi.

(AA)

Diğer Haberler

Teke Deresi’ndeki kirliliğin, belediyeden kaynaklı olmadığını savundu

Harun Aker

13 tarla, açık arttırma usulüyle satıldı

Harun Aker

Geçici Satış Reyonları hazırlanıyor

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla