13.9 C
Edirne
00:36 - 10 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Siyaset

Yazıcıoğlu’nun ölümünün 11’inci yılı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucusu Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun 11. ölüm yıldönümü sebebiyle, BBP Edirne İl Başkanı Arif Köroğlu açıklamada bulundu. Başkan Köroğlu Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybetmesine neden olan olayda ki faillerin cezalandırılmasını ve bunun devletin bir haysiyet meselesi olarak gördüğünü dile getirdi.

“O’NSUZ 11 YIL”

Köroğlu, “Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümü nedeniyle bizlere yer verdiğinizden dolayı tüm medyaya teşekkür ediyorum. Bugün Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun 11. ölüm yıldönümü. Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı, büyük dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefat yıl dönümü sebebiyle rahmetle anıyoruz.  2009’da suikast olduğunu beyan ettiğimiz dönemde bizlere hayır, öyle bir şey yok dediler. Kazadan kaza aramayın diye söylerken bizde diyoruz ki 11 yıl oldu. Biz o zaman suikast olduğunu beyan ettiğimiz zamanda neden şu anda her şey ortaya çıktığında 100 üzerinde dosya verildi. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız. Ve tüm teşkilatlarımız. Biz buna yoğun bir çalışma üzerine, hepsinin yargılanmasından dolayı bunlara biz dedik ki Cumhurbaşkanımıza ilettik. En son ki duruşmada dosyalar tekrar kabul edilmiyor. Bizde diyoruz ki Muhsin Yazıcıoğlu Şehit Liderimiz olarak sadece bizim değil , tüm Türk Milleti’nin davasını sürdüren bir dava adamıydı. Neden böyle bir şeyin üstü kapanıyor, bizde bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum: hangi hainler bu pusuyu kurduysa bir çoğunun verileri vardır. Dosyaları da biz ilettik. Bunların yargılanmasını istiyoruz. Türk Milleti’nin önünde yargılansınlar. İleri bir günde mevlid okutacağız. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümünde O’nu ve Onun şahsında tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. O bir Alperen’di. Ruhu şad Mekanı cennet olsun. Türk Milleti’nin bir kez daha başı sağolsun”dedi

Erkan Ekşi

Diğer Haberler

İnce’ye gazeteciye hakaretten para cezası

Mutlu Akbaşak

Ambulans helikopter, boğulma tehlikesi geçiren genç için havalandı

Mutlu Akbaşak

Silahlı kavgada 7 kişi yaralandı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla