DOLAR 32,1985 0.13%
EURO 35,0206 0.1%
ALTIN 2.500,02-0,11
BIST 10.895,251,45%
BITCOIN 2255125-1,69%
Edirne
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yeni yıla girerken sağlığınızdan olmayın

Yeni yıla girerken sağlığınızdan olmayın

ABONE OL
9 Aralık 2019 09:49
Yeni yıla girerken sağlığınızdan olmayın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, yılbaşı akşamı yoğun olarak tüketilen alkollü içkilerde bandrollü orijinal içkilerin tüketilmesi, sahte alkollü içkilerden tüketicilerin uzak durması gerektiğini söyledi.

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, yılbaşı öncesi sahte ve kaçak alkol tüketimi konusunda uyarılarda bulundu.

Emniyetin işi sıkı tutarak kaçak ve sahte içki operasyonuna önem vermesine değinen ve vatandaşlara bilmediği yerden alkol temin etmemesi gerektiğini söyleyen Yaşagör, “Emniyet güçleri bu gibi çalışmalarla hem bütçemize vermiş olduğu zararı önlüyorlar hem de sağlıksız şekillerde üretilen ürünlerin ortadan kaldırılmasını ve vatandaşın erişmemesi için kolluk kuvvetlerimizin çalışmalarını takdir ediyoruz” dedi.

KAÇAK VE SAHTE İÇKİYE DİKKAT

Yılbaşı dolayısıyla alkol tüketimi yükseldiğini ve satışlarında attığına değinen Yaşagör, “Biz diyoruz ki vatandaşlarımıza, eğer alkol alacaksanız bildiğiniz, tanıdığınız esnaftan alın. Çünkü bizim esnafımızda kaçak bulundurma şansımız yok. Çünkü her ay zaman zaman maliye bakanlığının elemanları tarafından kontroller düzenleniyor. Dolayısıyla hiçbir zaman içinde ne sahte içki ne de kaçak içki satma şansımız yok. Biz Edirne’deki bakkallar olarak satmış olduğumuz ürünler hem garantili hem de bandrollü ürünlerdir. Bandrollü ürün sattığımızdan dolayı, sağlık koşullarına el verdiğince, tabiki kimsenin alkol almasını istemiyoruz ama alan kişilerde bildiği yerden, tanıdığı esnaftan alkol alıp tüketmesini tavsiye ediyoruz. Piyasada yılbaşı dolayısıyla bu işe tevessül eden kişiler kaçak ve sahte içki üretiminde bulunuyorlar. Bu konuda da zaten kolluk kuvvetlerimizin çalışmaları ortada. Kendilerinin bu çalışmalarını takdir ediyoruz. Dolayısıyla bu gibi çalışmalardan hem bütçemize vermiş olduğu zararı önlüyorlar hem de insanların sağlıksız şekillerde üretilen alkolde olsa bünyeye daha fazla zarar verebilecek ürünlerin ortadan kaldırılmasını ve vatandaşın erişmemesi için kolluk kuvvetlerimizin çalışmalarını takdir ediyoruz” dedi.

“YILBAŞI AKŞAMI DA OLSA BAKKAL ALKOL SATIŞ SAATİ DEĞİŞMEZ”

Kanunlara göre alkol satış saat süresinin geçilmeyeceğini, o yüzden vatandaşların alkol alacaksa bile sahte ya da kaçak içki satanlarına eline düşmemek için bakkalından erken saatte temin etmesi çağrısında bulunan Başkan Yaşagör, “Yılbaşı akşamları genelde standart saat 3’e kadar açık oluyor. Zaten bizim alkol satışlarımızla ilgili saat kısıtlaması var. Bakkallarımızın birçoğu o saatten sonra da alkol satmıyor. Biz vatandaşlarımıza diyoruz ki alkolünüzü erken saatten, gündüzden veya 1 gün öncesinden temin edin, alın bizi de müşteriyle karşı karşıya bırakmayın. Saat kuralına uymalarını istiyoruz. Bu konuda da müşterilerimizin memnuniyetini bekliyoruz” dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.