Yenikapı’da Rumeli rüzgarı esecek

22.10.2022 11:24

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Kamuran Atakan, İstanbul Yenikapı’da Rumeli Balkan Trakya Kültür Sanat ve Tanıtım günlerinin 27-30 Ekim tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Yenikapı’da Rumeli rüzgarı esecek

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Kamuran Atakan, Rumeli Balkan Trakya Kültür Sanat ve Tanıtım günlerinin 27-30 Ekim tarihleri arasında yapılacağını belirtti.

Atakan, “İstanbul Yenikapı’da etkinlik alanı diye adlandırılan İBB’nin tahsis ettiği yerlerde 27-28-29-30 Ekim tarihlerinde 4 gün ve geceleri de stantlar açık olacak yöresel sanatçılar konserler verecek. Orada 2 standımız olacak. Rumelilerin çok önemli maharetleri vardır. Örneğin tava ciğer, Rumeli kökenli insanların maharetiyle ortaya çıkmış tatlardır. Köfte çeşitleri, yöresel tatlılar, börekler, dondurma çeşitleri olmak üzere 30’dan fazla çeşit, yöresel tatlarımız mevcut. Diğer standımızda da dernekler, el işi çalışan kadınlar, yöresel kaftanlar, defile şeklinde stantlar var. 4 günlük süre içinde buraya gelenin çok mutlu olacağı, hatıraları tekrar canlanacağı günleri orada göreceğini umut ediyoruz. Rumelilerimizin çok güzel dakikalar geçireceğini umut ederek bütün hemşerilerimizi orada yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da Rumeli Balkan Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Yeni Kapı etkinliklerinde olacaklarını belirterek, “Biz de Edirne olarak bu etkinliğe tava ciğeri ve biberi ile gideceğiz. ‘Edirne’ye gel ciğerimi ye’ dedik, şimdi ‘Yeni kapıya gel ciğerimi ye’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler