DOLAR 32,1891 0.16%
EURO 35,0361 0.14%
ALTIN 2.424,94-0,17
BIST 10.614,47-0,40%
BITCOIN 2191034-0,70%
Edirne
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yeşilay’dan Karikatür Yarışması

Yeşilay’dan Karikatür Yarışması

ABONE OL
17 Kasım 2021 11:43
Yeşilay’dan Karikatür Yarışması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşilay Edirne Şubesi, bu yıl seçilen “Bağımlılıklardan Özgürleşmek” temasıyla 6’ıncısı düzenlenecek Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın başvurularının başladığını duyurdu. Yarışmaya ilk kez 16 yaş altı kategorisinin eklendiğini belirten Yeşilay Edirne Şube Başkanı Müzekka Bayrak, yarışmada jüri üyeleri arasında Karikatürist Varol Yaşaroğlu’nun bulunduğunu dile getirdi. Dünya ve Türkiye’den katılımların olacağı yarışmanın 31 Ocak 2022’ye kadar cartooncontest.yesilay.org.tr adresinden yapılacağı da ifade edildi.

“BAĞIMLILIKLARDAN ÖZGÜRLEŞMEK”

Bağımlılıkla mücadelede sanatın etkisine önem verdiklerini vurgulayan Yeşilay Edirne Şube Başkanı Bayrak, “Gençlerin bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşam sürmeleri için Yeşilay’ın onlarla sürekli ve birbirinden farklı içerikte projeler, çalışmalar yapıyor. Yeşilay olarak bağımlılıklarla mücadelede sanatın etkisinden yararlanmaya büyük önem veriyoruz. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması da bağımlılığı dünyanın farklı yerlerinden amatör ve profesyonel isimlerin gözünden gündeme getiriyor. Farkındalık açısından anlamlı ve değerli bu yarışmaya ilimizden de daha fazla katılım olmasını, çizgilerine güvenen hemşehrilerimizin bakış açılarını görmeyi gönülden arzu ediyoruz. Bu kapsamda karikatüre ilgi duyan herkesi ‘Bağımlılıklardan Özgürleşmek’ ana temasına sahip alkol, tütün, madde, kumar, teknoloji bağımlılıklarına odaklan eserleriyle yarışmaya katılmaya davet ediyoruz” dedi.

“YARIŞMAYA İLK DEFA 16 YAŞ ALTI KATEGORİSİ”

16 yaş altı gençlerin katılım sağlaması ile yarışmaya ilginin artacağını söyleyen Bayrak, “Bugüne kadar eserlerin tek bir kategoride değerlendirildiği yarışmaya bu yıl 16 Yaş Altı Kategorisi de eklendi. Yeşilay için gençlerin büyük önem taşıdığını ve yarışmanın özellikle gençleri de odağına alması ilgiyi arttıracak. Çocuk ve gençlerin yaratıcı bakış açılarını her zaman hayranlıkla izliyoruz. Bu yarışmaya da hayal gücü yüksek, çok yaratıcı eserlerle başvuracaklarına inanıyor; ilimizden çocuk ve gençlerin de başarılı sonuçlar elde etmesini umuyoruz” dedi.

“YEŞİLAY TOPLAM 90 BİN TL ÖDÜL DAĞITACAK”

Yarışmaya katılan karikatüristlere yüklü ödüller dağıtılacağının altını çizen Bayrak, “Yarışmaya katılan eserler, karikatüristler ve bağımlılık alanında uzman isimler tarafından değerlendirilecek. 6. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın sonucunda birinciye 15 bin TL, ikinciye 12 bin 500 TL, üçüncüye 10 bin TL ödül verilecek. Ayrıca 3 kişiye 7 bin 500 TL’lik başarı ödülü verilirken, bir kişi 3 bin 500 TL’lik Mazhar Osman Özel Ödülü’nün sahibi olacak. Bu yıl ilk kez açılan 16 Yaş Altı Kategorisi 3 kişiye 7 bin 500 TL’lik ödül kazandıracak. Yeşilay, 6. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nda toplam 90 bin TL ödül dağıtacak” şeklinde ifade etti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.