Yunan zulmü sürüyor!

31.08.2020 12:00

Avrupa’ya gitmek için Yunanistan’a kaçak yollarla giren Afgan ve Pakistan uyruklu yaklaşık 15 kişilik mülteci grubu, Yunan sınır güvenlik güçlerinin kendilerini döverek, Türkiye’ye zorla gönderdiğini iddia etti. Mülteciler ayrıca, para ve telefon gibi kişisel eşyalarının da Yunan sınır güvenlik güçleri tarafından alındığını öne sürdüler.

Kentte Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçerek Avrupa’ya gitmeye çalışan mülteciler, Yunan sınır güvenlik güçleri tarafından fark edildi. Bunun üzerine mülteciler Meriç Nehri üzerinden botlarla Türkiye’ye geri gönderildi. Afgan ve Pakistan uyruklu yaklaşık 15 mülteci gurubu, Yunan sınır güvenlik güçlerinin para, telefon gibi kişisel eşyalarının alınıp kendilerinin de darp ettiklerini öne sürdüler.

“SU BİLE VERMEDİLER”

Yunanistan’da eşyalarının alınıp dövüldüklerini iddia eden Afganistanlı mülteci Faysal Hakimi, “Almanya’ya gitmek istiyoruz. Bizi dövüp geri gönderdiler. Yunanistan çok zalimdir. Çok dövdüler bizi. Ondan sonra Türkiye’ye geri gönderdiler. Bir tane arkadaşımız çok hastaydı. Yunanistan’da su bile vermediler. Para, telefon her şeyimizi aldılar. Hiçbir şey yok şimdi. Bizi nehirden botla geçirdiler bu tarafa” dedi.

Pakistanlı mülteci İsa Yakubi ise “Yunanistan çok kötü davranıyor. Yiyecek ekmeğimiz yok. Almanya’ya gitmek istiyorum. Paramız yok. Çok zor durumdayız” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Sarıgül

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler