“Zararımızı kapatacak hareketlilik yok”

09.07.2021 10:25

Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Adem Bayrak, Edirne’deki kalabalığın kuru kalabalık olduğunu değerlendirerek, kentte esnafların zararını kapatacak bir hareketliliğin daha olmadığını söyledi.

“Zararımızı kapatacak hareketlilik yok”

Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Adem Bayrak, Edirne’deki kalabalığın kuru kalabalık olduğunu, vatandaşların pandemi de dışarıya hasret kaldığı için sokaklarda olduğunu söyledi. Başkan Bayrak, hareketliliğin gurbetçilerden kaynaklandığını ancak esnafların zararını kapatacak bir hareketlilik daha olmadığını sözlerine ekledi.

“ZARARIMIZI KAPATACAK BİR HAREKETLİLİK DEĞİL”

Arasta Çarşısı Dernek Başkanı Adem Bayrak “Evet 1 Temmuz’da yasaklar kısıtlamalar kalktı, insanlar kendini her gün dışarıya atıyor. Çarsıda gördüğünüz gezinti sadece gezinti. Her gördüğünüz alış veriş yapmıyor. Millet aylardır kan ağladı. Para pul bitti. Herkes gırtlağa kadar borç içinde. Her gün boğazını düşünüyor. Çoluk çocuğuna ne götürecek onun derdinde. Haklı olarak zorunlu olmadıkça bir şey almamaya gayret ediyor. Ama herkes karnı acıkınca bir şeyler yemek zorunda. Karnını bile en ekonomik şekilde nasıl doyuracağının peşinde. Millete mana yok. Yokluk zor. Kuru kalabalık. İnsanlar gezmeyi dolaşmayı özlemiş.  Ne giyinmeye, ne kuşanmaya harcayacak parası yok. Malum yaz dönemi geldi, millet köyüne gitti, yazlıklara gitti Edirne bomboş. Sadece bir gurbetçi hareketliliği başladı diyebiliriz. Daha henüz bu hareketlilik esnafı memnun edecek, ayların zararını kapatacak bir hareketlilik değil. İşlerimizin açılmasını halkımızın eski refahına huzuruna kavuşmasını diliyoruz. Hepimiz bir zincirin halkasıyız. Esnafımıza da bol bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler