Aile Destek Programı’nın detaylarını paylaştı

26.07.2022 10:30

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklanan "Aile Destek Programı” ile ilgili detayları paylaştı.

Aile Destek Programı’nın detaylarını paylaştı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklanan “Aile Destek Programı” ile ilgili detayları paylaştı.

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan programa başvuru şartları ve başvuru süreci ile ilgili bilgi verdi.

Milletvekili Aksal, “E-Devlet üzerinden kolayca başvuru yapabilmek için bakanlığımızın yönlendirici ve detaylı görsellerine kolayca ulaşılabilir, hızlı ve rahat bir şekilde başvuru yapılabilir” dedi.

Milletvekili Aksal, başvuru şartları ile ilgili de şunları kaydetti:

“Programa başvurmak isteyen vatandaşlarımız içerisinden aktif çalışmakta olanlar; genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; özel sektör çalışanları esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir. Emekli vatandaşlarımız ise genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir” ifadelerini kullandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler