Aksal’dan Gazeteciler Günü kutlaması

21.10.2021 00:15

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Aksal’dan Gazeteciler Günü kutlaması

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

“Gazetecilerimiz; Toplumun ve Kamuoyunun bilgi edinme hakkına ulaşabilmesi için dürüst, etik ve tarafsız bir şekilde araştırma, belgeleme, yazma ve sunma ile görevli meslek temsilcilerimizdir” diyen Milletvekili Aksal mesajında şunları söyledi;

“Haberciliğin önemi ve disiplini ile hareket eden gazeteciler, güvenilir kaynaktan, doğru ve olabildiğince geniş bilgi edinerek bunu, şahsi siyasi tavır ve yorumundan bağımsız, olduğu gibi servis etmek ile yükümlüdür. Bütün Dünya’da ekonomik-siyasi-sosyal birçok alanda yaşanan olaylar ve gelişmelerden insanları haberdar etmek adına, büyük bir özveri ile çalışan gazetecilerimize emekleri için teşekkür ediyor, görevini hassasiyetle yerine getiren tüm gazetecilerimizin “Dünya Gazeteciler Günü” nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler