DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22244540,35%
Edirne
21°

HAFİF YAĞMUR

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aksal’dan tarım değerlendirmesi

Aksal’dan tarım değerlendirmesi

ABONE OL
17 Mart 2022 10:56
Aksal’dan tarım değerlendirmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Barajı ve göleti tamamlanmış tarımsal alanlardaki sulama tesislerinin hızla bitirilerek milli ekonomiye kazandırılacağını belirterek, “830 bin hektar alan modern sistemlerle sulanacak, üreticilerimize yıllık 41 milyar lira gelir artışı sağlanacak” dedi.

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tarımsal düzenlemeler ve müjdeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Aksal, “Cumhurbaşkanımızın tarım konusunda üreticiye verdiği desteğe, tarıma verdiği öneme; hassasiyetlerine ve çalışmaları ne denli yakın takip ettiğine görüşmelerimizde, MKYK toplantılarımızda her zaman şahit oluyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bakanlığımızın kurumlarımızın desteğiyle tarım alanında her gün gelişiyor, yenileniyoruz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye Trakya Birlik Yönetim Kurulu ile birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu belirten Milletvekili Aksal, şunları söyledi;

“Tarım ve Orman Bakanımıza yaptığımız hayırlı olsun ziyaretinde, tarımda verimin artırılması konusunda sulamanın önemini ve projelerin ivedilikle bitirilmesi başta olmak üzere bu başlıkları Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi ile görüşmüştük.

Cumhurbaşkanımızın böyle bir müjdeyi vermesi bizleri ve çiftçimizi çok mutlu etti. Ülkemizde tarım alanlarının potansiyeli çok yüksek, ürün verimliliğini sulama ile perçinleyerek, tarım desteklerini artırarak gün gün tarımsal hedeflerimiz için çalışıyoruz. Bu kapsamda hedeflerimiz doğrultusunda;

Barajı ve göleti tamamlanmış tarımsal alanlardaki sulama tesisleri hızla bitirilerek milli ekonomiye kazandırılacak.

830 bin hektar alan modern sistemlerle sulanacak, üreticilerimize yıllık 41 milyar lira gelir artışı sağlanacak.

Finansman kolaylıklarıyla sulama faaliyetlerinde güneşten elde edilen elektriğin payı hızla artırılacak.

Tüketicilerin kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılayacak tesislerini kurabilmeleri için belediyeler, sanayi tesisleri ve tarımsal sulama abonelerinin sözleşme güçlerinin iki katına kadar lisanssız üretim tesisi kurabilmelerine imkan sağlanacak.

Hazine faiz destekli kredilerin üst limiti yükseltilecek. Böylece çiftçilerimizin finansmana erişimi kolaylaşacak.

Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu müjdeler için yeni düzenlemeler için üreticimiz ve Edirne’miz adına şükranlarımızı iletiyor, Sayın Bakanımıza da destekleri ve çalışmaları için teşekkür ediyor, her zaman dile getirdiğimiz gibi  “Siz üretin biz yanınızdayız, yanınızda olmaya, destek vermeye devam edeceğiz” diyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.