DOLAR 32,5110 0.29%
EURO 34,5886 0.22%
ALTIN 2.497,750,60
BIST 9.548,09-1,36%
BITCOIN 2038222-0,94%
Edirne
23°

KAPALI

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Amatöre can suyu

Amatöre can suyu

ABONE OL
11 Ekim 2019 10:09
Amatöre can suyu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi, kentte faaliyet gösteren 49 spor kulübüne toplam 153 bin 500 TL maddi yardımda bulunuldu. Kıyık’ta ki Tuncaspor Tesisleri’nin açılışının yakın zamanda gerçekleşeceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, Şükrüpaşa Mahallesi’ne de bir spor tesisi yapacaklarının müjdesini verdi.

Edirne Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine verdiği maddi desteğe devam ediyor. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (ASKF), amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Recep Gürkan, 6 yıldır Edirne’de ki amatör spor kulüplerinin sorunları ile ilgilendiklerini söyledi.

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 153 BİN 500 LİRA HİBE”

Belediye Başkanı Gürkan, 2014 yılında amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile bir araya geldiğinde en çok dile getirilen sıkıntıların başında lisans ücretleri ve transfer ücretlerinin ekonomik sıkıntı yarattığı yönünde dile getirdiklerini belirterek, “Yine özellikle şehir içi deplasmanlarda ya da il dışı deplasmanlarda ulaşımla ilgili sıkıntı olduğunu ve ulaşımın onlara ciddi bir külfet olduğunu söylemişlerdi. 6 yıldır bu sorunları kendi çapımızda desteklemeye çalıştık. Bugüne kadar da geldik. Yılda 2 kez yapıyoruz bunu. Tabi bunun 3 ya da 4 yıl içinde kendi inisiyatifimizden çıkartarak sizlerin kurmuş olduğu bir komisyon marifeti ile bir kriterler oluşturduk. Bunda kulübün sporcu sayısı, çıkardığı takım sayısı, yaptığı müsabaka sayısı, gerçekleştirdiği etkinlik sayısı. Sporun içinden gelen sizlerin oluşturduğu komisyonun yaptığı kriterlere uygun, hatta son iki çalışmada biz neredeyse rakamlara bile müdahale etmedik. Tamamen komisyonun yaptığı çalışma sonucunda ortaya çıkan rakamları yaşama geçirmeye çalıştık. Bugünde yanlış hatırlamıyorsam 153 bin lira civarında bir rakam dağıtacağız. Baktığınızda bu küçük bir rakam gibi gelebilir. Ama emin olun bu ekonomik şartlarda, sıkıntılı dönemde bizim içinde büyük bir rakam bu” dedi.

“ŞÜKRÜPAŞA MAHALLESİ’NE DE YENİ TESİS YAPACAĞIZ”

Nüfusundan dolayı Şükrüpaşa Mahallesi’ne tesis yapacaklarını açıklayan Başkan Gürkan, “Son seçimlerden önce Kıyık’ta Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri’nin temelini atarken bir söz vermiştik. Demiştik ki: bu tesisleri bitireceğiz, sonra Yıldırım Yeniimaret, Karağaaç’ta, Kirişhane tarafında, Şükrüpaşa tarafında yapacağız demiştik. Kıyık’taki tesisin de yakında inşallah açılışını yapacağız. İkinci tesisimizi de aynı modelde Şükrüpaşa’da yapacağız. Çünkü en çok ihtiyaç orada, arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyor. Önümüzdeki bahar sezonuna yetiştirmiş olacağız. Niye Şükrüpaşa, çünkü nüfus fazla. 40 bine yakın nüfus var. Potansiyel, öğrenci, sporcu sayısı çok fazla. Daha sonra diğer mahallerimize de aynı şekilde devam edeceğiz. Önümüzde 4 buçuk yıl var. 4 buçuk yıl da 4 tane daha yaptık mı, Edirne’nin bu anlamdaki alt yapı sorunu temelden çözülmüş olacak. AKSF altında bu birliğin sağlanmasına çok teşekkür ederim. Yeni sezonun evlatlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Hülya Karakuş

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.