Reklam vermek isitermisiniz?

Çakırlar, Enez Devlet Hastanesi’ni sordu

22.10.2020 10:36

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Enez Devlet Hastanesi ile ilgili iddiaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

Çakırlar, Enez Devlet Hastanesi’ni sordu

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Enez Devlet Hastanesi ile ilgili iddiaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak cevaplandırması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

Milletvekili Çakırlar soru önergesinde, “Edirne iline bağlı Enez ilçesinde yapımı yaklaşık 4 yıl süren 10 yataklı hastane 2019 yılının son çeyreğinde hizmete alındı. Hizmete girmesine rağmen 10 yataklı hastane, aile sağlık merkezi hizmeti vermeye devam ettiği ve acil vakaların İpsala ilçesindeki 30 yataklı hastanede olduğu gibi Keşan Devlet hastanesine sevk edildiği iddiaları vardır” dedi.

BAKAN KOCA’YA SORULAR

Milletvekili Çakırlar, Bakan Koca’ya şu soruları yöneltti;

Enez ilçesine yapılan 10 yataklı hastanenin yapım ve makine teçhizat maliyeti nedir?

Bahse konu hastanede uzman doktor var mıdır? Uzman doktor var ise uzmanlık alanları nelerdir?

Hastanede toplam kaç personel vardır?

Hastanede makine teçhizat eksiliğinden dolayı aciliyet gerektiren ve bu sorundan dolayı yapılamayan işlemler var mıdır?

Enez ilçemiz yaz aylarında 100 binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu dönemlerde kalp krizi ve trafik kazalarının çokça gerçekleştiği ilçemizde, en yakın sevk edilebilecek olan Keşan Devlet hastanesi ile arası 60 km civarındadır. Zamanla yarışın önemini bildiğimiz bu durumlardan hareketle Enez 10 yataklı Devlet Hastanesinin ivedilikle sorunlarının çözülüp bir an önce hizmete alınması ile ilgili bir çalışmanız var mı?

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler