DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 20927811,57%
Edirne

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çakırlar, “Saros sizlerin babanızın malı mı?”

Çakırlar, “Saros sizlerin babanızın malı mı?”

ABONE OL
1 Şubat 2023 11:36
Çakırlar, “Saros sizlerin babanızın malı mı?”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın Danişment köyü sahilindeki alanın satışı ile ilgili sözlerine “Saros sizlerin babanızın malı mı?” diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti grubu adına Saros Körfezinin karşı karşıya kaldığı risklerin tespiti ile ranta ve doğanın korunmasına karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi konusundaki Meclis araştırma önergelerinin AKP-MHP oylarıyla reddedildiğini hatırlattı.

Milletvekili Çakırlar, “İlerleyen süreçte Edirne Milletvekili Fatma Aksal araştırma önergemizde bahsettiğimiz, Danişment sahilinin satışı ile ilgili olarak çekincelerimizi görmezden gelerek samimiyet çerçevesinde işler yaptıklarını belirtmiştir. Edirne’nin Enez ilçesine bağlı Vakıf Köyü sahilinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne ait 180 bin metrekarelik alan üzerinde bulunan turizm tesisi, Gökçetepe Tabiat Parkı’ndaki yerler ve birçok taşınmaz bahse konu vakfa peşkeş çekilmişken hangi samimiyetten bahsediyorsunuz. Madem samimiyetten bahsediyorsunuz, niçin araştırma önergemize red oyu kullandınız, abdestinizden şüpheniz mi var?” dedi.

Milletvekili Aksal’ın, Danişment köyü sahilindeki alanın satışına yönelik, “Eğer bizim niyetimiz Danişment’teki alanı birilerine vermek olsaydı, ilgili alanı hazineden alıp çoğunlukta olduğunuz il özel idaresine vermez, Hazine üzerinden istediğimize verirdik” ifadelerini kullandığını hatırlatan Milletvekili Çakırlar, “Saros sizlerin babanızın malı mı? Tekrar ediyorum bu önergenin araştırılması için neden olumlu olmadınız? Kendi ağızlarıyla Hazine üzerindeki taşınmazların ne kadar rahatlıkla peşkeş çektiklerini ve çekebileceklerini ifade eder hale geldiler. Hazineyi ganimet gibi gören bir zihniyetin samimiyetine elbette ki inanmayacağız” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.