Çelebi, “Gençlerin yüzde 61’i Türkiye’den gitmek istiyor”

19.11.2021 11:49

Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı İnş. Müh. Talha Çelebi, yapılan bir araştırmaya göre gençlerin yüzde 61'inin daha iyi bir yaşam için Türkiye’den gitmek istediğini öne sürdü.

Çelebi, “Gençlerin yüzde 61’i Türkiye’den gitmek istiyor”

Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı İnş. Müh. Talha Çelebi, Yapılan bir araştırmaya göre gençlerin yüzde 61’inin daha iyi bir yaşam için Türkiye’den gitmek istediğini öne sürdü.

Yapılan bir araştırmaya göre gençlerin yüzde 61’inin daha iyi bir yaşam için Türkiye’den gitmek istediğini öne süren Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı İnş. Müh. Talha Çelebi, “3 bin kişi ile yapılan araştırmaya göre gençlerin yüzde 83’ü ailesinin ekonomik durumundan endişeliyken, yüzde 29’u “Mevcut gelirimle geçinmekte çok zorlanıyorum” ifadesini kullanıyor. Gençlerin yüzde 31’i “Mevcut gelirimle ancak geçiniyorum” derken, “Mevcut gelirimle zor geçiniyorum” diyenlerin oranı yüzde 27 olarak belirtiliyor. Gençlerin sadece yüzde 13’ü geliriyle çok rahat geçinebildiğini ifade ediyor.” şeklide konuştu.

Türkiye’de gençlerin mutsuz ve umutsuz olduğuna dikkat çeken Çelebi, “Ülkenin dertleri o kadar büyük ki gençlerimiz bu problemler altında adeta eziliyor. İşe girmek için torpil şart. Gençleri üzüntüye sokan sebeplerden bir tanesi de işsizlik. Türkiye’de 20-24 yaş grubu için işsizlik oranı yüzde 23,8. 2019- 2020 eğitim öğretim yılında mesleğine kavuşamayan öğretmen sayısı 500 bin civarında. 5 milyon öğrenci de kredi borcu ile karşı karşıya. Kredi borcunu ödeyemeyen 280 bin öğrenciye haciz uygulandı. Şimdi böyle bir atmosferde gençlerimiz nasıl mutlu olsun?” diyerek kaygılarını dile getirdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler