DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21133000,19%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’de aday adaylığı için istifa süreci başlıyor

CHP’de aday adaylığı için istifa süreci başlıyor

ABONE OL
24 Kasım 2022 10:05
CHP’de aday adaylığı için istifa süreci başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 2023 yılında yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığı süreci başladı. Milletvekili aday adayı olmak isteyen parti yöneticilerinin 5-26 Aralık tarihlerinde istifa dilekçelerini CHP Genel Sekreterliği’ne göndermeleri istenirken CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, milletvekilliği aday adaylığı için yüksek bir katılım beklediğini söyledi.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, milletvekili aday adayı olabilmek için il ve ilçe yönetimlerinde görevlerde bulunan partililerinin istifa etmesi için yayınlanan genelge için açıklamada bulundu.

CHP’de 2023 yılında yapılacak genel seçimler için Milletvekili adayı olmak isteyen il, ilçe, belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin 26 Aralık 2022 tarihine kadar istifa etmesi konusunda Genel Merkez tarafından genelge yayınlanmıştı. 2023 genel seçimlerinde milletvekilliği aday adaylığı için kendisine CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı “Şu an partide aday adaylı olmak için benimle görüşen isimler var. Ben özellikle Edirne’de Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığı sürecinde biraz katılımın yüksek olacağını tahmin ediyorum ve bunu gerçekten çok istiyorum. Yani çok aday adayımız olsun” şeklinde dile getirdi

 “GENELGE PARTİDE BİR HEYECAN GETİRDİ”

Partililerinin bulunduğu yönetim kurulu görevlerinden istifası için yayınlanan genelgeyi değerlendiren CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Bu genelge, yani parti içi bir genelge. Yüksek Seçim Kurulu’nun takvim zaten daha sonra belirlenecek. Daha önce 2018’de de böyle olmuştu. Ben o zaman da il başkanıydım, biraz daha erken olmasının sebebi istifa edecek olan partililerimizin yerine yani ilçe başkanları, il başkanları, yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyelerine yerine gelecek olan arkadaşlar göreve geldiklerinde hemen kendini seçimin içinde bulmasınlar. İşte başkanlık görevini yapacak olan kişiler bu işe motive olsun ki daha öncelerde istifa ettiği gibi aday oluyordu. Yeni gelen arkadaşlar hemen seçim atmosferinin içinde buluyordu kendini. Aslında bizim bu süreçte parti içinde periyodik yaptığımız işler var. Mesela şu an en önemlisi de bence sokak örgütlenmeleri, sandık sorunlarının tespitleri. Bunları partimiz çok kamuoyunun önünde olmasa da hani çok ciddi anlamda çalışan bir yapısı var partinin. Gelecek olan arkadaşların bu yapının içinde kendine adapte etmesi bu yapıya kendine adapte etmesi çok önemli bir kontrolleri yapması çok önemli. Tabi artık ülke seçim atmosferine giriyor. Partide de bu genelge yayınlanınca bizim Cumhuriyet Halk Partisi’nde ayrı bir heyecan getirdi bu örgütümüze” dedi

“EDİRNE’DE CHP’DEN ADAY ADAYLIĞI İÇİN YÜKSEK KATILIM OLUR”

Yayınlanan genelge sonrası kendisine ada adayı olmak için partiden birçok ismin geldiğini ve bu seçimde aday adayı sayısının yüksek olacağını, kendisinin de çok kişinin aday adayı olmasını istediğini belirten Pekcanlı, “Şu an partide aday adaylı olmak için benimle görüşen isimler var. Hepsi bizim için çok değerli insanlar hepsinin kendine göre ayrı bir özellikleri var. Her Cumhuriyet Halk Partisi üyesinin aday olma hakkı vardır. Parti üyesi olduğu sürece Cumhuriyet Halk Partisi’nden o hakkını bütün üyelerimiz kullanabilir. Bununla ilgili ben il başkanı olarak da yönetim kurulumuzda elimizden gelen bütün yardımı aday adayı olacak olan bütün arkadaşlara göstereceğiz. Bununla ilgili gelen arkadaşlar var. Tabii süreç içinde YSK’nın takvimine göre kamudan istifa edip gelmeyi gelmesini beklediğimiz insanlar da var. Yasal süreçte aday adayı olacak olan insanlarla da yani nispeten il başkanı olarak gelip fikrimi soranlar falan var. Ben özellikle Edirne’de Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığı sürecinde biraz katılımın yüksek olacağını tahmin ediyorum ve bunu gerçekten çok istiyorum. Yani çok aday adayımız olsun, hayırlısı olsun” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.