DOLAR 32,8963 0.22%
EURO 35,3436 0.55%
ALTIN 2.459,830,39
BIST 10.759,16-0,11%
BITCOIN 2010761-4,68%
Edirne
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’de devir teslim yapıldı

CHP’de devir teslim yapıldı

ABONE OL
21 Ocak 2020 10:27
CHP’de devir teslim yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz hafta mazbatasını alan CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Avukat Burak Güngörmedi, görevi Merkez İlçe eski Başkanı Nedim İşcan’dan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, önemli süreçlere bazı parti üyelerinin katılmadığı ve yardımcı olmadığını bu kişilerin sadece örgüt seçimlerinde ortaya çıktığını dile getirerek sitemde bulundu. Gürkan ayrıca, İl Kongresinde adayının Fevzi Pekcanlı olduğunu söyledi.

CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda devir teslim töreni düzenlendi. Törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pakcanlı, CHP Merkez İlçe eski Başkanı Nedim İşcan, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Avukat Burak Güngörmedi ve partililer katıldı.

“YÖNETİMİMİZDEKİ 3 ARKADAŞIMIZ YENİ YÖNETİMDE”

İlçe başkanlığını devreden CHP Edirne Merkez İlçe Eski Başkanı Nedim İşcan, yaptığı konuşmada, “Partimizin kongre süreci bitti. Bu süre içerisinde 12 ocakta yapılan seçimde Sayın Av. Burak Güngörmedi kardeşimiz seçilerek CHP Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Kendisine bu görevde başarılar diliyorum. Bizimde bu 1 buçuk yıllık çalışma dönemimizde il başkanımız, belediye başkanımız ve değerli yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Sevindirici bir olay da yaşıyoruz. Yönetimimizde 3 tane arkadaşımızda yeni yönetime geçtiler, 2 tane de eski dönem arkadaşımız onlarda tekrar yeni yönetime seçeildiler. Onlara da çok teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum”dedi.

“BANA SORU İŞARETLERİ İLE KİMSE YAKLAŞMASIN”

Kendisinin kimseye soru işaret ile gitmeyeceğini, merkez ilçenin kapısının hep açık olduğunu söyleyen CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi de, “Resmi olarak mazbatamı aldım ama Nedim başkanımdan bugün görevi devralıyorum. Bugünden itibaren çalışmaya başlayacağım. Ekibimle birlikte bu 2-3 günlük süreçte örgütlenme aşamamızda fikir birliğinde bulunduk. Bugünden itibaren çalışmaya başlayacakmış gibi hazırız. Enerjimiz en üst seviyede, azmimiz en üst seviyede. Burada sadece şöyle bir seslenişe bulunmak istiyorum, bana kimse soru işaretleri ile yaklaşmasın. Çünkü ben kimseye soru işaretleri ile yaklaşmayacağım. Herkesi bu partide bekleyeceğim, bu kapı açık olacak. Tek isteğim bana destek olunması. Köstek olmaya çalışanları da anlayışla karşılayacağım. Benim isteğim Cumhuriyet Halk Partisi’nin merkez ilçede ki birbiri ile sarılması ve birbiri ile yol arkadaşlığı yapması”dedi.

“CHP ÜYESİYSENİZ BAŞKA ÜNVANA İHTİYAÇ YOKTUR”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da bugün gerçekleştirilen devir teslim töreninin aynı zamanda bir bayarak devir teslimi olduğunu belirterek, “Nedim İşcan arkadaşımızın bir dönem yürüttüğü merkez ilçe başkanlığı görevine genç arkadaşımız bayrağı daha ileriye taşıyacak. Cumhuriyet Halk Partisi bugün dünyada en eski siyasi partisinden biriyse 96 yıllık koca bir çınarsa işte az önce gördüğünüz sevginin, saygının, kardeşliğin, dostluğun ve politik birlikteliğin, aynı bakış açısının bir birlikteliği. O yüzden ben Nedim İşcan ve değerli ekibine bugüne kadar yapmış olduğu katkılardan, dayanışma ruhu için teşekkür ediyorum. Kendileri ile beraber 31 Mart seçimlerini yaptık.  2018’de gerçekleştirilen milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini hep beraberdik. Sadece onlarla sınırlı değil önceki seçimlerde de beraberdik. Çünkü gerçek anlamda Cumhuriyet Halk Partili olmak bir ünvana bir göreve bağlı olmak, ya da sahip olmak değildir. Gerçek anlamda Cumhuriyet Halk Partili olmak hiçbir sıfatı olmasada bu partinin en büyük ünvanı olan partili sıfatıyla bütün çalışmalara katılabilmektir. Cumhuriyet Halk Partili üyesiyseniz başka ünvana ihtiyacımız yoktur. Mayasının temellerini Kurtuluş Savaşı’nda atıldığı bir partisinin üyesisinizdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partinin üyesisinizdir. Burdan daha büyük unvan olmadı olamaz. Diğerlerinin hepsi gelip geçicidir. Burak kardeşimin adaylık konuşmasını hatırlıyorum, 10 yıllık parti üyesiyim demişti. Daha avukatlığa başladığı gibi partiye üye olduğunu anlıyoruz. Mesleği ile aynı yaşta parti üyeliği” dedi.

“BENİM İHTİYAÇ DUYDUĞUMDA PARTİ ARKADAŞIM TATİLE GİDİYORSA KUSURA BAKMAYACAK”

Partinin önemli sürecinde bazı parti üyelerinin katılmadığını, yardımcı olmadığını, zamanı geldiğinde de kendisi kusura bakmayacağını söyleyen Başkan Gürkan “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğini belli yerlere sıçramak olarak görenlerde var. Belli noktalara atlamaya çalışanlar var üyelik üzerinden. Bu tiplerle karşılaşmışızdır, yanıldığımız olmuş mudur! olmuştur. Biz onu gerçek partili diye seçmişizdir ama seçildikten o ünvanı aldıktan sonra başka yerlere gitmiştir. Bizlerde hata yapmışızdır. Ama üyelerimizin çoğunluğu geçmişteki hatalardan ders alarak gelecekte bunları yapmayacaktır. Benim parti olarak en çok ihtiyaç duyduğum zamanda arkadaşım kahvede oturuyorsa, tatile gidiyorsa kusura bakmayacak. Burak Güngörmedi ve yönetimi inanıyorum ki Nedim İşcan’dan aldıkları bayrağı daha ileriye taşıyacaklar” dedi.

“BENİM TARAFIM FEVZİ PEKCANLI”

İl Başkanlığı kongre öncesi aday konusunda mesaj verdiği yönünde sorulan soruyu yanıtlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Ben bu profili ilçe danışma kurulunda çiziyorum. Bu dönemde 2 kongre hariç diğer kongrelere yoğunluktan katılamadım. Ben siyaseti hep açık konuştum. Hep taraf oldum siyasette. Söylediğim çok net. Cumhuriyet Halk Partisi kendinize ikbal aradığınız bir parti değildir. Hangi parti olursa olsun. Bir partinin üyesine en çok ihtiyaç duyduğu dönem diğer partilerle yarıştığı dönemdir. Şu anda bir yarış yok. Birçok ye arkadaşımız burada. Ama öyle yüzler görüyoruz ki genel seçimlerde, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yok, yerel seçimde yok. Ne zaman var bu arkadaşlar? Sadece örgüt seçiminde. Kimse saf değil herkes görüyor. Söylediğim budur. 9 şubatta il kongremiz var. Bana kişisel olarak sorarsanız benim adayım Fevzi Pekcanlı” dedi.

“9 ŞUBATTA İL KONGREMİZİ YAPACAĞIZ”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Güzel bir devir teslim töreni. Geçtiğimiz günde Havsa’da 9 ilçemiz kongresini tamamladık. Hiçbir sıkıntı yaşamadık. Bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Özellikle bütün partililere teşekkür ediyorum. Nedim Başkanım görevi Burak kardeşime devrediyor. Çok güzel bir yerel seçim yaşadık, sıkıntılarda çektik ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, Nedim Başkan gibi birçok ilçe başkanı tanıdım ama bu kadar ağır başlı biri. Ben onun olduğu merkez ilçe başkanlığı odasına uğramadan yukarıya çıkmadım hiçbir zaman. Bundan sonra ki siyasi yaşamına bizden kopmadan devam edeceği için başarılar diliyorum. İl kongresi için bizde bir karar alacağız. Bütün hazırlıklar tamam. 9 Şubat’ta il kongremizi yapacağız. Yönetim kurulu kararı alıp seçim kuruluna gerekli evrakları teslim edeceğiz. Bütün partililerimize hayırlı olsun diyor teşekkür ediyorum”dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.