DOLAR 32,5037 -0.9%
EURO 34,9670 -0.82%
ALTIN 2.434,70-0,42
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2093982-4,01%
Edirne
32°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’den 3600 ek gösterge çıkışı

CHP’den 3600 ek gösterge çıkışı

ABONE OL
1 Ekim 2021 10:22
CHP’den 3600 ek gösterge çıkışı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 3600 ek gösterge için milyonlarca memurun CHP iktidarını beklediğini savundu. CHP İl Başkanlığının binasına da “Memur 3600 ek gösterge hakkını alacak” yazılı pankart asıldı.

CHP, il başkanlıkları aracılığı ile ülke gündeminde yer alan 3600 ek gösterge için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması düzenledi. Edirne’de de Saraçlar Caddesi’nde bir araya gelen CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve partililer basın açıklamasında bulundular.

Burada açıklamada bulunan İl Başkanı Pekcanlı, Türkiye’nin her yerinde, iktidar tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde söz verilen ancak bugüne kadar hiçbir bir adım atılmayan bir vaadi, bir sözü, gerçekleştirilmeyen bir müjdeyi dile getirmek için toplandıklarını söyledi.

“MİLYONLARCA MEMURUMUZUN SESİYİZ”

Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için burada olduklarını belirten Pekcanlı, “Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor” dedi.

“39 AY GEÇTİ HİÇBİR DÜZENLEME YAPILMADI”

Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunduğunu, çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ettiğini belirten Pekcanlı, şöyle devam etti;

“Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor. Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor. 24 Haziran Seçimleri öncesi AKP Genel Başkanı ne demişti: “Bir müjdemiz var: Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz.” Peki, ne oldu? AKP’nin Seçim Beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi” dedi.

“MEMURLAR ÇALIŞMALARI KARŞILIĞINDA HAKKINI İSTİYOR”

Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurunda iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldığını savunan Pekcanlı, “3600 Ek gösterge”, çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor. Memurlar geçinemiyor, İktidara defalarca bu sorunun çözümü için yaptığımız çağrılar, iktidar tarafından hep kulak ardı edildi. Biliyoruz ki, ülkemizin kaynakları memurlarımızın 3600 Ek gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli. Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir. Bu ülkenin namuslu dürüst ahlaklı memurları çalışmaları karşılığında hakkı olanı istiyorken İktidar yine bir sonraki seçimde 3600 ek göstergeyi müjde diye duyuracak. Yıllardır halkın kaynaklarını yandaşlara ve tefecilere dağıtırken, milyonlarca memurun insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor.

“MİLYONLARCA MEMUR CHP İKTİDARINI BEKLİYOR”

Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurlarının artık iktidarın sözde vaatlerine inanmadığını belirten Pekcanlı, “Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.