DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22204092,39%
Edirne
26°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü

CHP’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü

ABONE OL
10 Eylül 2019 10:11
CHP’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluşunun 96. yılını kutluyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96. yılı dün, CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen bir törenle kutlandı.

Edirne Belediye Başkanlığı önünde toplanan CHP’liler, burada bir kortej oluşturarak Atatürk Anıtı’na doğru yürüdü.

Atatürk Anıtı’nın önüne gelindiğinde Anıta çelenk konulduktan sonra bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının akabinde, İstiklal Marşı söylendi.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “9 Eylül 1923 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan partimiz, çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin temellerini atmıştır” dedi.

Türkiye’nin, Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu söyleyen Pekcan, “Eğer bugün ülkemizde sıradan bir halk çocuğu, parti başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı olabiliyorsa, insan hakları, adalet, özgürlük gibi kavramlar toplumun büyük önem verdiği değerlerse bunun Türkiye’nin temeline koyan Cumhuriyet Halk Partisidir. Partimiz kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız, laik, demokratik, onurlu ve çağdaş bir devletin var olması, güçlenmesi ve halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve etmeyede devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi çağdaş, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın-erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur.

Şehit haberleri yüreğimize bir kor gibi düşerken, suçsuz insanlar hapishanelerdeyken, tacize uğrayan evlatlarımız, çocuk gelinlerimiz içimizi acıtırken adalet arayan ama adaleti bulamayan insanlarımız varken ülkemizde huzur, barış, adalet var diyemeyiz. Bu nedenle ülkemizin her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı vardır. Eşit haklara sahip insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir Cumhuriyet Halk Partisi. Her 9 Eylül bizim için yeni bir başlangıçtır. Cumhuriyet Halk Partisi kurulurken duyulan heyecanı bugün bizlerde yaşamaktayız. Her zaman Atatürk devrimlerine bağlılığımızı devam ettireceğiz. Ülkemizin aydınlığa çıkması için, toplumun çıkarları için örgütlerimizle mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Anıt önündeki törenin sona ermesinin ardından aynı gün saat:18:00’de Karaağaç’taki Buzhane Davet Bahçesi’nde kokteyl düzenlendi.

Harun Aker

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.