DOLAR 32,5980 0.21%
EURO 35,0346 0.35%
ALTIN 2.439,760,20
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2128478-0,76%
Edirne
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çöp atma, basket at

Çöp atma, basket at

ABONE OL
28 Eylül 2019 11:15
Çöp atma, basket at
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediyesi, plastik atıkların geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, ilçedeki 24 okula “Geleceğini Çöpe Atma” Çöp Atma Basket At” sloganlı plastik atık basket potaları yerleştiriyor.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz’ın katılımıyla Abdül Şavur İlkokulu’nda öğrencilerle birlikte Sıfır Atık projesi kapsamında yapılan işbirliğinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Çevre Mühendisi Buse Orhun’un da yer aldığı etkinlikte açıklamalarda bulunan Başkan Helvacıoğlu, “Çevre bilincini artırmak ve plastik atıkların geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamak amacıyla farkındalık yaratmak için Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde güzel bir çalışma hazırladık. Öğrencilerimiz plastik atıkların toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması konusunda biz büyüklere örnek olacaklar. Belediyemiz bünyesinde hazırladığımız plastik atık basket potaları ilçedeki tüm okullarımıza Çevre Koruma ve Kontrol Birimimiz tarafından yerleştirilecek.” dedi.

Helvacıoğlu, etkinlikte plastik şişeleri atık basket potalarına atan öğrencilere 28 Ekim 2019’da Keşan Belediyesi tarafından düzenlenecek tiyatrolar için ücretsiz bilet hediye etti.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da Sıfır Atık Projesi’ne öğrencilerin geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesi için verdikleri destek nedeniyle mutlu olduklarını bildirdi ve projenin tüm okullarda uygulanacağını dile getirdi.

Atıklar belirli periyotlarla Keşan Belediyesi tarafından toplanacak, geri dönüşüme kazandırılarak ülke ekonomisine katkıda da bulunulacak. Öğrencilerin bu tanıtım sırasında hem bilinçlendikleri hem de eğlendikleri gözlendi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.