Demir, “Akşener’i başbakan yapacağız”

09.02.2022 11:38

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, yaklaşan seçimlerle ilgili iddialı açıklamada bulundu. Başkan Demir, "Meral Akşener'i yakın zamanda başbakan olarak göreceğiz" dedi.

Demir, “Akşener’i başbakan yapacağız”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, yaklaşan seçimlerle ilgili iddialı açıklamada bulundu. Başkan Demir, “Meral Akşener’i yakın zamanda başbakan olarak göreceğiz” dedi.

SADECE ELEŞTİRİ DEĞİL ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ DE SUNUYORUZ

Türkiye’nin düzelmesi için tek yolun Parlamenter sisteme geçilmesi olduğunu ifade eden Başkan Ekrem Demir, “İYİ Parti olarak seçim çalışmalarımızı dur durak demeden sürdürüyoruz. Esnafla sohbet ediyoruz, sokağın nabzını tutmaya çalışıyoruz. Halkın çilesini, sorununu çok iyi biliyoruz. Biz, sadece eleştirmiyoruz aynı zamanda çözüm önerilerini de sunuyoruz. Bu sebepten dolayı ötekileştirerek değil konuşarak, el ele vererek, bu ülkeye olan aşkımızı tüm topluma nüfuz ettirerek yapılacak ilk seçimde Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i halkın desteğiyle başbakan yapacağız. Seçim yapılıp, Akşener göreve gelir gelmez, AKP’nin getirdiği ucube sistem olan tek adam sistemini kaldıracağız. Demokrasinin mihenk taşı olan parlamenter sistemi geri getireceğiz. Cumhurbaşkanını siyasileştirmeyeceğiz. Böylelikle 7’den 70’e, tüm 81 milyonu aynı eşitlikle kucaklayacağız” şeklinde konuştu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler