Demir’den TÜİK’e eleştiri

24.01.2022 11:48

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer'in sağlık istatistiği yıllığını 6 aydır halka açıklamadığını belirterek eleştirel açıklamada bulundu. Başkan Demir, “TÜİK siyasallaşmaya büyük bir hızla devam ediyor” dedi.

Demir’den TÜİK’e eleştiri

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer’in sağlık istatistiği yıllığını 6 aydır halka açıklamadığını belirterek eleştirel açıklamada bulundu. Başkan Demir, “TÜİK siyasallaşmaya büyük bir hızla devam ediyor” dedi.

“VERİLERİ SAKLAYARAK UNUTTURAMAZSINIZ”

TÜİK Başkanı Dinçer’in istifa edeceği kulislerde konuşulurken İYİ Partili Demir de Dinçer’e sert açıklamalarda bulundu. Halktan her verinin saklandığını ve TÜİK’in şeffaf yönetilemediğini ifade eden Demir, “TÜİK bir devlet kurumu olmaktan çıkıp, iktidar yanlısı bir kurum haline dönüşmüştür. Devletin bir kurumunun bu kadar siyasileşmesi kabul edilemez. Bunun yegâne sorumluları yönetemeyen yöneticilerdir. Önce enflasyon rakamları ile oynandı. Sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na randevu verilmedi. Şimdi de sağlık istatistik verilerini saklanıyor. Ölüm oranlarını, doğum oranlarını kısacası Covid hastalığını saklıyorlar. Kendisinin istifa edeceği kulislerde konuşuluyor. Ne kadar doğrudur bilemem fakat şu anda 84 milyonun” doğru bilgi edinme hakkını” gasp ediyor. Bu yapılan büyük bir sorumsuzluktur. Veriler şeffaf bir şekilde tüm halka açıklanmalıdır. O verileri bekleterek unutturmaya çalışmak akıl almaz bir gaflettir.” şeklinde konuştu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler