DOLAR 28,9585 0.07%
EURO 31,7113 0.03%
ALTIN 1.874,380,20
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 10764650,45%
Edirne

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Demirkıran, “Halkın yüzde 77’si borç içinde”

Demirkıran, “Halkın yüzde 77’si borç içinde”

ABONE OL
15 Ocak 2021 11:26
Demirkıran, “Halkın yüzde 77’si borç içinde”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran “Herkesin borçlu olmasının ülkenin nasıl yönetildiğinin açık bir göstergesi olduğunu” söyledi.

“Kimse göz göre göre faiz ödemek istemez” diyen Demirkıran geçinemeyen, geliri giderini karşılamayan insanların borca mahkum kaldığını ifade ederek şunları söyledi;

“Yapılan bir araştırmada “geçinemiyoruz” diyenlerin oranı yüzde 51 seviyesindedir. Borcu olduğunu ifade edenlerin oranı ise yüzde 77 seviyesindedir. Ülkemizde esnaflar işini sürdürebilmek için borçlanıyor.  Çiftçi tarlasını ekebilmek, gübre atabilmek için borçlanıyor. Ekipmanını yenilemek için borçlanıyor. İşçi, memur ay sonunu getirebilmek için borçlanıyor. Hatta emekli borçlanıyor. Emekli oğlunun , kızının, damadının icraya düşmesine , hapse girmesine mani olmak için 3-5 yıllık maaşını borçlanıyor.   Herkes geleceğinden harcıyor. Hayat pahalılığı artık insanımızın canına tak etti.

“YAĞCI , BEZCİ , CAZGIR”

İşsizlik sayısı patlama noktasında olduğunu ve işten çıkarma yasakları ve kısa çalışma ödeneği sebebiyle gerçek işsizlik rakamlarının üstü örtüldüğünü belirten Demirkıran, “Üzerinde oynanmış olan rakamlar gerçeği yansıtmıyor. Türkiye’nin birçok alanda yaşadığı problemler, suni gündemler nedeniyle konuşulamıyor. Suni gündemlerden çıkıp da gerçek gündemlerimize bir türlü odaklanamıyoruz. Bu suni gündemler çok ciddi çalışmalarla hazırlanıyor. Bugün size bu konuyu servis ediyorlar. Biz de konuşuyor da konuşuyoruz. Bir deli bir kuyuya taş atıyor, 40 akıllı çıkarmaya çalışıyor. Maksat taşın çıkması değil, bizi meşgul etmek. Onlarca televizyonda 4-5 kişi her gece konuşuyor. Her gece aynı adamlar/ kadınlar konuşuyor. Bu adamlar herhalde televizyon stüdyosunda yatıyor. Her şeyi onlar biliyor. Dış politika desen, onlar biliyor. Hepsi terör uzmanı, Hepsi sağlıkçı. Tamamı iktisatçı. Kırkpınar’da cazgır, yağcı, bezci var. Bunlarda da her türlü sanat var” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.