3.9 C
Edirne
19:14 - 7 Aralık 2019
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Demokrasi Zaferi

2016 yılında 15 Temmuz gecesi başlatılan hain darbe girişiminin, Türk milletinin demokrasiye olan bağlılığıyla püskürtülmesinin 3. Yıldönümünde Edirne’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Edirne Valiliği tarafından düzenlenecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında, 14 Temmuz Pazar günü Saraçlar Caddesi’nde saat 12.00’de 15 Temmuz Sergisi açılacak.

15 Temmuz Pazartesi günü ise Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı saat 11.00’de Şehit Kabirlerini ziyaretle başlayacak. Saat 12.30’da Selimiye Cami’inde şenitlerimiz için Mevlidi Şerif ve Hatmi Şerif okunacak ardından ikram verileecek. Saat 20.00’de ise Atatarük Anıtı önünde Müzik ve sinevizyon Yayını yapılacak ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. Program Kur’anı Kerim Tilaveti, Belediye Bandosu Tarafından Kahramanlık  Marşlarının Çalınması, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müzik Grubu Kahramanlık Türküleri Konseri ve 15 Temmuz Konulu Video Gösterimi ile devam edecek.

Saat 22.50’de ise Edirne Valisi Ekrem Canalp, günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirecek. Ardından Millî Mücadele Madalyalarının Verilecek. Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise tüm camilerden sela okunacak ve şehitlerimiz için dualar okunacak.

Harun Aker

Diğer Haberler

Son yolculuğuna cübbesiyle uğurlandı

Son Haber

Yağışlar buğday üreticisinin yüzünü güldürdü

Son Haber

FETÖ şüphelilerini yurt dışına kaçıran 3 zanlı tutuklandı

Son Haber

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla