DOLAR 32,5411 -0.01%
EURO 35,0138 0.3%
ALTIN 2.425,590,11
BIST 9.722,090,80%
BITCOIN 2100358-3,35%
Edirne
21°

KAPALI

04:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Devletimizin ve milletimizin yanındayız”

“Devletimizin ve milletimizin yanındayız”

ABONE OL
14 Ekim 2019 10:30
“Devletimizin ve milletimizin yanındayız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Barış Pınarı Harekatı’na destek vererek, “Bayrağımız, milletimiz, geleceğimiz söz konusu olduğunda her zaman devletimizin, milletimizin yanında duruş sergileyen bir siyasal hareketiz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, partisinin Edirne’de düzenlediği yeni üye katılım törenine katıldı.

Aydın’a İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, İYİ Parti Tekirdağ, Çanakkale ve Kırklareli İl Başkanları, İYİ Parti İpsala Belediye Başkanı Macit Ünsal, İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir ve birçok partili eşlik etti.

Partisinin Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, burada partililere hitap etti.

“DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDA BİR DURUŞ SERGİLEYEN SİYASAL HAREKETİZ”

Bayrağımız, milletimiz, geleceğimiz söz konusu olduğunda her zaman devletimizin, milletimizin yanında duruş sergileyen bir siyasal hareket olduklarını belirten Aydın, “Türk ordusu Suriye’de bir harekata girişti. Genel Başkanımız Meral Akşener, daha harekat başlamadan salı günü yapılan grup toplantısında, yapılacak bir harekatta Türk bayrağı altında toplanılacağını açıklamıştı. Bu bizim olaya bakış açımızı gösteren bir açıklamaydı. Devletimiz, milletimiz, ülkemiz ve bayrağımızın geleceği söz konusu olduğunda biz her zaman devletimizin ve milletimizin yanında bir duruş sergileyen ve sergileyecek olan bir siyasal hareketiz” dedi.

“ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA İHTİYAÇLARI VAR”

“Ülkeyi yönetenlere böyle bir hareket konusunda destek verirken şunu da hatırlatmakta fayda görüyoruz” diyen Aydın, “Çünkü onların öz eleştiri yapmaya ihtiyaçları var, aldıkları kararlar, uygulamaları sorgulamaya ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Bunu yapmadıkları ve yapamadıkları için, bedel ödeyen bir Türkiye manzarası ile karşı karşıyayız. Bu bedeller yerine getire getire bir türlü bitmiyor. Türk toplumu bugün böyle bir sıkıntı ile kaşı karşıya. Bugün Türk Ordusu Suriye’yi geçti, PKK ve PYD’yi çizecekleri sınır ötesine atmak için harekatta bulundu. Bu PYD’yi bu iktidarın iyi tanıdığını biliyoruz. Hatırlarsanız PYD’nin lideri Salih Müslüm, Ankara’ya geldi, bizimkiler kırmızı halıyı döşediler. Şimdi yok etmeye gittikleri PYD’nin liderini orada krallar gibi karşıladılar. El verdiler, destek oldular, yardım ettiler. Yani el verip imkân verdiklerini, bugün yok etmek için sınırı geçerek Suriye’de bir hareket yapıyorlar. Onun için geçmişte yapılan bu yanlışlarınızdan dolayı bir mahkeme yapıyor musunuz? Bu millete bir özür borcunuz yok mu?” dedi.

“ALLAH YARDIMCILARI OLSUN”

Barış Pınarı Harekatı’nda ki askerlerin oraya büyük inançla gittiğine değinen Aydın, “Suriye’de ki kahraman Mehmetçiklerimize orada ki kahraman mücadelelerinde Allah yar ve yardımcısı olsun. Onlar oraya şehit olmaya, gazi olarak dönme aşkını kalplerine nakşederek o inançla gittiler. O inancı taşıyarak bu milletin umut kapısı olan bütün askerlerimize, ordumuzun tüm mensuplarına herkes adına teşekkür ediyorum” dedi.

“DOĞALGAZA, ÇAYA, ŞEKERE ZAM YAPTIN, ÇAYIN TADINI KAÇIRDIN”

Ülkenin şu an büyük bir kriz içinde olduğu ve lale devri havasında ilerlendiğine iddia eden Aydın “Şu an da Türkiye tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşıyor. Enflasyon rakamları 9’a düşmüş. Milletçe aptalız ya, yersen. Hangi 9? Rakamları gizleyerek halkın gerçeklerle yüzleşmesinin önüne geçemezsin. Vatandaşımız sabah kalkıyor açıyor doğalgazını, çayını yapacak kahvaltısı için doğalgaz zammı geliyor aklına, yüzde 60’a vurmuş ne 9’u? Çayı demleyecek iki defa zam yaptın yüzde 15, 15 yüzde 30, içine şeker atacak şekere zam yaptın 2 defa. Çayın tadını kaçırdın. Döndü masasına baktı, masadaki ekmek peynir süt hepsine sıradan zam gelmiş. Simit’e bile zam geldi. Fakir fukaranın en çok kullandığı. Dışarı çıktı minibüse binecek her birinin fiyatı arttı. Eve gitse elektriğe zam geldi, televizyon, çamaşır makinası akla geldi elektriğe gelen zamlarla yatıp kalkıyor insanlar. Yani vatandaş belki de hayatının en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Sen bu sıkıntılı dönemde değil tasarruf etmek hiçbir şeyle meşgul değilsin. Cumhurbaşkanı’nın şu an 13 tane uçağı var, sanki Türk Hava Yolları. Eskiden benim bakanlığım döneminde Süleyman Demirel’in bir uçağı vardı, onunla biner her yere giderdik. Şimdi 13 tane uçak. Saray üstüne saray doldu. Ankara’da oturduğu sarayı yaptığında kızmıştık, saray yavruluya yavrulaya 3 katı büyüdü.  Ne kadar para harcandığını gizleyip söylemiyorlar. Bir lale devri şartlarında yaşıyoruz.  Bunu kabullenmemeliyiz. Hiçbir iktidar kendi döneminde dinimize bu kadar zarar vermemiştir. İlk seçimde iki seksen uzanıp gidecekler. Böylelikle bu haram imparatorluğu, tek adam düzeni son bulacak” dedi.

“ÖZGÜRLÜK BİRLİKTELİĞİDİR”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir de “Medeniyetin taşlarını sadece cesurlar döşer. Bugün buradaki kalabalık devletimiz için demokrasi milletimiz için demokrasi, devletimiz için itibar, insanımız için özgürlük birlikteliğidir. İktidara yürüyüşümüz hepimize hayırlı olsun. Allah bizleri utandırmasın” dedi.

Konuşmaların ardından İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’a Edirne’ye özel olan Edirnekari Tablosu hediye etti. Daha sonra İYİ Parti’ye yeni katılan üyelere rozet takdim töreni ile program son buldu.

Tolga Taşdelen

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.