DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 21650251,05%
Edirne
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Edirne’de Afet ve Acil Durum Toplantısı yapıldı

Edirne’de Afet ve Acil Durum Toplantısı yapıldı

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Edirne Valisi Yunus Sezer Başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Türkiye Acil Müdahale Planı çerçevesinde, Edirne ve yakın illerde meydana gelebilecek 7,0 büyüklüğündeki deprem senaryosunda alınabilecek tedbirler ve yapılacak çalışmalar ele alındı.

ABONE OL
18 Nisan 2024 13:01
Edirne’de Afet ve Acil Durum Toplantısı yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Edirne Valisi Yunus Sezer Başkanlığında yapıldı.

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Edirne Valisi Yunus Sezer Başkanlığında AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda Türkiye Acil Müdahale planı kapsamında İlimizde ve yakın illerde meydana gelebilecek 7,0 büyüklüğündeki depremde, haberleşme, ulaşım, acil müdahale, arama kurtarma, ilk yardım, hasar tespit çalışması, enkaz kaldırma, alt ve üst yapı çalışmaları, barınma, lojistik destek ve diğer konularda alınabilecek tedbirler ve yapılacak çalışmalar ele alındı.

Edirne Valisi Yunus Sezer, toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Çok verimli bir toplantı oldu.  Her il buradan bir tecrübe çıkartıp kendisine bir istikamet belirlemesi lazım. Her il kendisi afet kapsamında olmayabilir ama böyle bir kapasite oluşturulması memleket açısından elzemdir. Her il bir ili yedekleyecek, afet durumunda şu ekibi gönderiyoruz diyebilecek.  Afet kapsamında olmasak bile sonuçta afet ülkesiyiz. Biz afete uğramayabiliriz ama başka bir ilimiz buna maruz kalabilir. Biz kendi kapasitemizi üst düzeyde tutup diğer illere desteğimiz olmalı ve motivasyonumuzu yüksek tutalım” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.