DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 21103441,41%
Edirne
10°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Edirne’de, e-Belediye sistemine geçen ilk belediye, ‘Keşan Belediyesi’

Edirne’de, e-Belediye sistemine geçen ilk belediye, ‘Keşan Belediyesi’

Keşan Belediyesi’nin vatandaşlarına daha hızlı, kesintisiz ve güvenli hizmet sunmasını sağlayan "e-Belediye" sistemine geçmesi ile ilgili olarak dün açılış programı gerçekleştirildi.

ABONE OL
1 Mart 2024 13:11
Edirne’de, e-Belediye sistemine geçen ilk belediye, ‘Keşan Belediyesi’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediyesi hizmette öncü olmaya devam ediyor.
Hızlı, kesintisiz ve güvenli hizmet vatandaşın ayağına gidiyor

Keşan Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen ve saat 14.00’te başlayan açılış programına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal, Bilgi İşlem Müdürü Yasin Paçaman, Yazı İşleri Müdürü Soner Akgün, Su Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran, Emlak İstimlak Müdürü Ahmet Yaşar, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik katıldı ve ilgili teknik personeller ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
HELVACIOĞLU; “KEŞAN BELEDİYESİ’NDE ÇAĞ ATLATAN İŞLER YAPTIK”
Açılışta konuşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin e-belediye sistemine geçmesiyle ilgili olarak açılış programında bir arada olunduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “5 yıldan bu yana Keşan halkına hizmet için canla başla çalışan belediye personeline, müdürlerine teşekkür ediyorum. Keşan Belediyesi’nde çağ atlatan işler yaptık. Çağ atlatan gelişmeleri birlikte ürettik. Keşan Belediyesi’ni Trakya’da önder, Türkiye’de örnek bir belediye yaptık.”
SİSTEMLE BİRLİKTE BELEDİYEYE GELMEDEN YAPILABİLECEK İŞLEMLER NELER?
Keşan Belediyesi’nde 5 yılda, yenileşmeden tasarrufa kadar her şeyi personeli ve birim amirleriyle birlikte yaptığının altını çizen Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi’nde tarihi bir dönüşüm yaşandı. Keşan Belediyesi e-belediye sistemine geçti ve her geçen gün bu işleyiş kademe kademe artıyor. E-belediye sistemi demek vatandaşın e-devlet uygulaması ile entegre olması demek. Bundan sonra vatandaşlarımız oturdukları yerden, nerede olurlarsa olsunlar, belediyeye gelmeden; bilgi edinme, ödemeler, beyanlar, su faturası, vergi borçları, tahakkuk ve tahsilat bilgileri, arsa birim m2 değerleri, tapu öncesi işlemler, yapılandırma işlemleri, ruhsat ve imar başvuruları, sosyal yardım başvuruları, evrak takibi, arıza ve bakım bilgisi ve benzeri işlemleri artık e-devlet entegre sistemiyle vatandaşımız yapabilecek.” dedi.
EDİRNE’DE e-BELEDİYE SİSTEMİNE GEÇEN İLK BELEDİYE KEŞAN BELEDİYESİ
Türkiye’de yaklaşık büyükşehir ve il belediyeleri de dahil 1400 belediye olduğunu, Keşan Belediyesi’nin bu belediyeler arasında ilk 100’e giren bir yapıda olduğuna vurgu yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Bu sisteme entegre olan Edirne’de 1., Trakya’da 2. Belediyeyiz. Bunu gururla söylüyorum. Bu başarı tüm ekibimizin ve vizyonumuzun başarısı. Bu başarı belediye yönetim şeklimizin başarısı. Keşan Belediyesi olarak önceliğimiz her zaman vatandaşımız. Hızlı, kesintisi ve güvenli hizmet ile vatandaşlarımıza hizmet üretmeye devam ediyoruz. e-belediye çağa ayak uyduran bir sistem. 2 ay içinde kademeli şekilde bu sisteme tam olarak entegre olacağız. Dijital dönemi kullanarak vatandaşımızın ayağına Keşan Belediyesi’ni götürüyoruz.” şeklinde konuştu.
“KEŞAN BELEDİYESİ OLARAK HİZMETTE ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR”
e-belediye sistemi sayesinde tüm ilgili devlet kuruluşları ve bankalar ile de entegre olunduğunu anlatan Mustafa Helvacıoğlu, şöyle devam etti: “Tapu ve Kadastro ile Vergi Dairesi müdürlüklerine entegreyiz. 10 banka ile de anlaşmamızı yaptık. Diğer bankalarımız için de çalışmalarımız devam ediyor. e-belediye sistemini kullanan vatandaşlarımızın aldığı hizmet tamamıyla ücretsiz. Komisyon alınması gibi bir durum yok. Keşan Belediyesi e-belediye sistemine geçerek yılda 5 milyon TL tasarruf etmiş oldu. Keşan Belediyesi olarak hizmette öncü olmaya devam ediyor. Bu hizmetin Keşan’a kazandırılmasında büyük emeği olan Bilgi İşlem Müdürlüğümüz başta olmak üzere ilgili tüm personelimi gönülden alkışlıyorum. Ayrıca bu sisteme geçişte büyük destek veren İç İşleri Bakanımız Ali Yerlikaya ve Bakan Yardımcımız Bülent Turan’a, Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürümüz Muhammet Selami Yazıcı ve Genel Müdür Yardımcımız İsmail Özkan’a belediyemiz adına teşekkür ediyorum. Devletimiz bir kez daha Keşan Belediyesi’nin yanında olduğunu göstermiş oldu. Hizmette Ankara ayağının ne kadar güçlü ve önemli olduğunu bir kez daha gördük. Hizmette Ankara ayağı olmadığı zaman ne kadar eksik kalındığı da görülmüş oldu. İşte takım elbise bu anlama geliyor. Bizler bu belediyeyi nerelerden aldık ve nerelere getirdik, hepsi görülüyor. Belediyeye hizmet beklemek için gelme devri yok artık, belediyeye kahve içmeye bekliyoruz herkesi. Çünkü vatandaşımız belediyeye gelmeden kendi e-devleti üzerinden belediye ile ilgili işlemlerini halledebiliyor.”
Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin yeni dönemde de yeni nesil belediyecilik hizmetleri ve dijitalleşmeyle ilgili adımlar atmaya devam edeceğini, vatandaşlarına kolaylıklar sağlamaya devam edeceğini, Keşan’ı küme düşürmeden İl seviyesine çıkarmak için canla başla çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.
Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından ilgili birim müdürleri, e-belediye sistemine geçişte müdürlüklerinde vatandaşların hizmetine sundukları; iş, işlem ve kolaylıklar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.