Edirneli yüzücü dünya 8’incisi oldu

22.06.2021 10:44

15-18 Haziran tarihleri arasında İtalya’da düzenlenen 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda Dünya 8’incisi olan Edirneli sporcu Burak Kaplan’ın da bulunduğu Paletli Yüzme Genç Milli takımı yurda döndü. 

Edirneli yüzücü dünya 8’incisi oldu

15-18 Haziran tarihleri arasında İtalya’da düzenlenen 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda Dünya 8’incisi olan Edirneli sporcu Burak Kaplan’ın da bulunduğu Paletli Yüzme Genç Milli takımı yurda döndü.  İtalya’nın Lignano Sabbiadoro kentinde 22 ülkenin katılımıyla düzenlenen 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda genç milliler dünya şampiyonlukları kazandı. Su üstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde gerçekleştirilen şampiyonada Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme Genç Milli Takımı 2 Dünya Şampiyonluğu, 1 Dünya ikinciliği, 1 Dünya üçüncülüğü kazanırken, Edirne Yüzme Eğitim Merkezi (EYEM) sporcusu Burak Kaplan 200m yarışlarında finale kalarak Dünya 8.liğini Edirne’ye kazandırdı.

“DÜNYA 8’İNCİSİOLARAK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI”

Edirne Yüzme ve Eğitim Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Dünya Sualtı Sporları tarafından düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası’nda Türk Milli Takımımız tarihinin en başarılı müsabakasını geçirmiştir. İtalya’da düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası’na katılan sporcularımız ülkemize 5 altın 1 gümüş, 1 Bronz madalya getirerek şampiyonaya damga vurdular. Dünya Şampiyonası’ndan dönen Milli Takım sporcularımızı Federasyon yetkilileri ile kulüp yöneticileri karşıladı. Kulübümüz sporcularından Burak Kaplan 200m’de finale kalarak Dünya 8.’si olarak büyük bir başarıya imza attı. Bu takımın içinde yer almasının haklı gururunu yaşıyor, sporcumuzu, ailesini ve antrenörümüzü tebrik ediyoruz” şeklinde sözlerine yer verildi.

“GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR”

Gençlerin ülke adına kazandığı başarılardan mutluluk duyduklarını dile getiren Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Şahin Özen “Şampiyonayı altın madalya ile başlayıp, altın madalya ile bitirdiler. Gerçekten göğsümüzü kabarttılar. Sporcularımıza, ailelerine, teknik ekibe ve antrenörlerine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler