Elektrik zammına tepki gösterdi

01.10.2020 14:44

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, elektriğin fiyatına yapılan yüzde 5.6 ile yüzde 5.7 arasında zamma tepki gösterdi. Başkan Demir, "Bu faturalar iktidarı da çarpar" dedi.

Elektrik zammına tepki gösterdi

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, elektriğin fiyatına yapılan yüzde 5.6 ile yüzde 5.7 arasında zamma tepki gösterdi. Başkan Demir, “Bu faturalar iktidarı da çarpar” dedi.

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun (EPDK) bugünden itibaren geçerli tarifesine göre, konutlarda kullanılan elektriğin fiyatı yüzde 5,6, ticarethanelerde ve sanayide kullanılan elektriğin fiyatı yüzde 5.7 artırıldı. İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, elektrikte yapılan fiyat artışına tepki gösterdi.

Hazine ve Maliye Bakanı’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı Yeni Ekonomi Paketi’ne gönderme yapan Başkan Demir, “Açıklanan yeni paketten yoksulluk çıktı. Pakete göre; işsizlik artacak, kişi başına düşen milli gelir düşecek, istihdam azalacak. Paket açıkladığından buyana benzine, elektriğe zam geldi. Bakan her ne kadar kur ile ilgilenmese de piyasa kur artışından etkileniyor.

2023 hedefinde ülkeyi uçuracağını söyleyenler, bugün faturaları uçurdu. Vatandaşın uzun zamandır yaşadığı kriz salgın döneminde katlandı. Esnaf kepenk kapatmaya başladı. Artık bıçak kemiğe dayandı. Elektriğe yapılan bu zam bu iktidarı da çarpar” dedi.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler