Hak İş 45’nci yılını kutluyor

24.10.2020 11:25

Hak İş Konfederasyonu Edirne İl Başkanı Emre Promet, kuruluşlarının 45’nci yılını kutladıklarını belirterek, Türkiye’de çalışan bütün emekçileri Hak İş Konfederasyonu çatısı altında toplamak için çabaladıklarını söyledi.

Hak İş 45’nci yılını kutluyor

Hak İş Konfederasyonu Edirne İl Başkanı Emre Promet, kuruluşlarının 45’nci yılını kutladıklarını belirterek, Türkiye’de çalışan bütün emekçileri Hak İş Konfederasyonu çatısı altında toplamak için çabaladıklarını söyledi.

Hak İş Konfederasyonu’nun 45’nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Edirne İl Başkanı Emre Promet, açıklamalarda bulundu.

“SENDİKAL HAREKETİN PARLAYAN YILDIZI HAK-İŞ 45 YAŞINDA”

Hak-İş Konfederasyonu Edirne İl Başkanı Emre Promet “Konfederasyonumuz Hak İş’in 45. Kuruluş Yıldönümünü kutladık. Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Hak İş’in 45. Kuruluş yıldönümü programı kapsamında bir basın toplantısı düzenledi. “Sendikal Hareketin Parlayan Yıldızı, Mücadele ile Geçen Yarım Asır, Hak İçin Hakkın İçin Hak İş” temasıyla gerçekleştirilen 45. Kuruluş Yıldönümü programı kapsamında düzenlenen basın toplantısına, Hak İş Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Mehmet Şahin, Av. Hüseyin Öz katıldı. Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Hak İş 45’inci Kuruluş Yıldönümü büyük bir onur ve gururla kutladığını belirterek, bugüne kadar Hak İş davasına gönül vermiş, emek vermiş herkese teşekkür etti.  Hak İş Konfederasyonumuzun 45’inci yaşını kutlarken, yürüdüğümüz bu yolda değerlerinden, inançlarından, ilk günkü hedeflerinden vazgeçmeden, kararlılıkla, inançla ve azimle aynı istikamette yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“BÜTÜN EMEKÇİLER HAK İŞ’İN ÇATISI ALTINDA TOPLAMAK İÇİN ÇABALIYACAĞIZ”

Sendikal örgütlülüğün önemini söyleyen Başkan Promet “Türkiye’nin gücünün Hak İş’in gücü, Hak İş’in gücünün Türkiye’nin gücüdür. Hak İş’in büyümesini Türkiye’nin büyümesi olarak görüyoruz. Çünkü biz milletin ta kendisiyiz. Bir yönüyle yerli ve milli, öbür yönüyle evrensel bir sendikal yaklaşımla yeni bir sendikal anlayışı Hak İŞ bünyesinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Türkiye’de çalışan bütün emekçileri Hak İş çatısı altında toplamak için gayret gösterdiklerini, sendikal örgütlülüğün Pandemi döneminde ne kadar değerli ve kıymetli olduğunun bir kere daha görüldü. Ülkemizin bütün emekçilerini, konfederasyonumuza bağlı sendikalara üye olmaya davet ediyoruz. Çünkü örgütsüzseniz kimsesizsiniz, örgütsüzseniz gücünüz yok, örgütsüzseniz toplu iş sözleşmeniz ve geleceğiniz yok demektir” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler