Haydi Tatile

01.08.2019 01:38

Her eğitim-öğretim yılı sonunda senenin yorgunluğunun atılması, bedenin ve zihnin dinlenmesi ve rahatlaması gerekir. Bunun için tatil yapılır. Eğitim-öğretim yılı içerisinde zaman yetersizliğinden yapılamayan ya da az vakit ayrılan aktiviteler için de tatil günleri beklenir.

Öğrenciler eğitim-öğretim dönemlerini sona erdirip tatile çıktılar. Küçük yaşta öğrenilen şeyler kalıcı oluyor. O nedenle tatili de küçük yaşta öğretmek gerek. Hazırlanılacak tatil programına zevk alınacak bir takım etkinlikleri eklemek önemlidir.

İşte birkaç öneri:

Tatilde BESLEN (Dengeli ve düzenli yiyerek bedenini, okuyarak beynini)

Tatilde DİNLEN (Müzik dinleyerek ya da resim yaparak en çok da sırtüstü uzandığında güzel hayaller kurarak)

Tatilde EĞLEN (Sabah dans ederek güneşi selamla, akşam şükür dansı ile günü kapa. Oyun oynarken kazanmayı hedefle, kaybedersen rakibini tebrikle.)

Tatilde GEZ (Önce yakın çevreni kişileri tanı, internetle yakınlaştır gidemediğin uzakları)

Tatilde SPOR YAP (Zannedersin boş zaman değerlendirdin oysa ömrüne birkaç kaliteli yıl ekledin)

Tatilde HOBİ EDİN (Eli boş bırakmaz edindiğin el becerisi, sevindirir aniden gelen misafir ya da gittiğin ziyareti)

Tatilde SORUMLULUK AL (Geleceğe hazırlamanın en güzel yolu, sanma yorar çocuğu)

Bunlar için hemen ilk akşam ya da ilk uygun olduğunuzda AİLE TOPLANTISI yaparak AİLE TATİL ANLAŞMASI içerisinde hedefler belirleyebilirsiniz.

En kötü planın bile plansızlıktan daha iyi olacağını asla unutmayın. Önünüze koyacağınız her hedef sizi başarıya bir adım daha yaklaştıracaktır.

Bu tatilin öncelikle sağlıklı ve huzurlu geçmesi ve sonrasında size başarı getirecek nitelikte olması dileğiyle… Haydi Tatile…

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler