DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 2099144-1,42%
Edirne
32°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İmzalar atıldı! En düşük işçinin maaşı 4 bin 740 TL oldu

İmzalar atıldı! En düşük işçinin maaşı 4 bin 740 TL oldu

ABONE OL
2 Eylül 2021 17:02
İmzalar atıldı! En düşük işçinin maaşı 4 bin 740 TL oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediyesi Personel Ltd. Şti. işçilerinin sendika sözleşmesi imzalandı.

Keşan Belediyesi Personel Ltd. Şti. ve DİSK Genel İş Sendikası arasında düzenlenen imza töreni ile şirkette çalışan işçinin en düşük maaşı 4 bin 740 TL oldu.

“Geçtiğimiz dönemlerde personelimiz zorlandı”

İmza töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “2019’da göreve geldiğimizde belediye personelimiz ile mesai arkadaşı olduk. Hedefimiz Keşan’a daha iyi hizmet etmek. Geçtiğimiz dönemlerde personelimiz zorlandı, 7-8 ay maaş alamadı. Bütçeyi iyi yönetmemiz lazım. Biraz gayret edeceğiz, kazanan yine siz olacaksınız. Mali açıdan iyi yönetmemiz lazım. Bu sofra sizin, bu havuz bizim. Hep birlikte bir şeyler yapacağız. Birlikte, ortak hareket edeceğiz. Biz bir takımız. Bende bir antrenör gibi sizi yönetmeye geldim. Sizi yönetirken de parayı da yönetmeye geldim. Keşan’ın markası hizmet etmekle olmalı. Keşanlıyım diye gurur duymalıyız.” dedi.

“Herkes hakkını almalı”

2 senede önemli oranda iyileştirme yaptıklarını ifade eden Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Geçen sene yüzde 30, bu sene yüzde 25 oranında zam yaptık. Helali hoş olsun. Herkes hakkını almalı. Bize Allah razı olsun demeniz için ekmeğinizi eve götürmeniz lazım. 60 ay maaş vermeye söz verdik. İyileştirerek devam edeceğiz. Ne olursa olsun hep beraber çalışacağız. Şimdi yüzde 25’e yaklaşan bir zam alacaksınız. Gönül ister daha fazla ama elimizden gelen bu. Sendikalarımız ile görüşmelerimizde mutlu bir sonuca ulaştık. Alın terinizin hakkını her zaman veririz. İleride daha da iyileştirmeler yaparız inşallah. Belediyemizi 100 milyon TL bütçe ile aldık. Ancak pandemi nedeniyle bir düşüş yaşadık. Vatandaşımız da sabırla hizmet bekliyor. Allah yolumuzu açık etsin. İnşallah Trakya’daki tüm belediyelere örnek oluruz.”

“İdaremiz, belediyemiz talepleri karşılamak için imkanlarını sonuna kadar zorladı”

Daha sonra konuşan DİSK Genel-İŞ Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, “Keşan Belediyesi toplu iş sözleşmesinde ki 3 toplu iş sözleşmemizi imzalıyoruz. 2019’da 1’incisini, Şubat ayında 2.’sini imzaladık. Şimdi 3.’sünü de Sayın Başkanımızla imzalıyoruz. Uzun yıllar emsalleriniz ile denk düşmeyecek ücretlere ve çalışma şartlarına maruz kaldınız. Bu toplu iş sözleşmesinde ücretleri bu seviyeye getirmek için müzakerelerimizi yaptık. İdaremiz, belediyemiz talepleri karşılamak için imkanlarını sonuna kadar zorladı. Pandemi nedeniyle zorlu bir süreç yaşıyoruz. Belediyemizin gelirleri daraldı. Hesapla olmayan gider kalemleri ortaya çıktı. Ciddi bir salgın. Daralan ekonomi ile belediyenin gelirleri artacağına geriye gitti. Bütün bu şartlar içinde sözleşmemizi en iyi şartlarda imzaladık. Pandemiye karşı aşı konusunda hassas bir dönemden geçiyoruz. Bazı çalışma arkadaşlarımızın aşı olmadığını öğrendik. Çağrımızdır; lütfen aşınızı olun. Toplu iş sözleşmemiz ile ülkede yaşanan enflasyon üzerinde bir iyileştirme yapıldı. Belediyemiz taşın altına elini koydu. Gerçekten imkanları zorladık. Çeşitli kalemler olacak. Yine ikramiyelerimiz var. İkramiyelerimizi 30 güne çıkardık. Toplu sözleşmemizde emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere, hepsine teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Şen, imzalanan toplu iş sözleşmesinin Trakya’daki belediyeler arasında en iyi şartları içinde barındırdığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.