İYİ Parti Siyaset Akademisi Akalın’a emanet

09.10.2020 10:16

Siyaset, akademi ve bilim alanlarında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Mehmet Akalın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanlığı görevinde atand

İYİ Parti Siyaset Akademisi Akalın’a emanet

Siyaset, akademi ve bilim alanlarında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Mehmet Akalın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanlığı görevinde atandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uzunköprü İlçesi’nin yetiştirdiği önemli isimlerden biri olan Prof. Dr. Mehmet Akalın’ı “İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanlığı” görevine atadı. Akalın’a görevlendirme yazısı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından tebliği edildi.

Akşener görevlendirme yazısında, “Parti çalışmalarına vereceğiniz katkıya olan inancım, görevinizin hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mehmet Akalın’a görevi tebliğ edilirken İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir de hazır bulundu.

PROF. DR. MEHMET AKALIN KİMDİR?

1962 yılında Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde doğan Prof. Dr. Mehmet Akalın, ilk, orta ve lise öğrenimini Uzunköprü’de tamamladı. 1985 yılında İngiltere Bolton Üniversitesi’nden mezun olan Prof. Dr. Akalın, yüksek lisans ve doktorasını Salford Üniversitesi’nde tamamladı. 1992 yılına kadar Bolton Üniversitesi’nde görev aldıktan sonra Marmara Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. 2000 yılında ‘profesör’ unvanı alan Prof. Dr. Akalın, sırasıyla Teknik Eğitim Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi Dekanlığı yaptı. Ardından 2018 yılında emekli olana kadar Marmara Üniversitesi’nde rektör yardımcısı olarak görev aldı. 1996-97 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında mesleki ve teknik eğitim alanında danışmanlık yaptı. Uluslararası ve ulusal alanda yayınlanmış birçok bilimsel makalesi ve kitapları bulunuyor. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon ihracatçılar Birliği destekli AB projesini gerçekleştirmiş ve bu kurumlarda danışmanlık görevlerinde bulundu. 2017 yılında Bolton Üniversitesi tarafından kendisine Fahri Doktor ünvanı verildi. Birçok sanayi işletmelerinde danışmanlık görevleri halen devam ediyor. Üniversite ve sanayi işbirliği kapsamında TÜBİTAK projeleri yürütüyor.  İYİ Parti 27. Dönem milletvekili adayı, bir dönem İYİ Parti Uzunköprü İlçe Başkanlığı ve GİK üyeliği yapan olan Mehmet Akalın’ın Edirne İl üst Kurul Delegesi görevi devam ediyor. Halen Uzunköprü’de 1924 yılında kurulan aile şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor. Çok iyi derecede İngilizce bilen Mehmet Akalın, evli, 2 çocuk babası ve 2 torun sahibi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler